×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Biuro Alfa Star ogłosiło bankructwo


Biuro podróży Alfa Star ogłosiło dziś (29.8) bankructwo. W oświadczeniu zarząd spółki poinformował, że z powodu utraty płynności finansowej nie jest w stanie kontynuować działalności. Wkrótce ma zostać złożony wniosek o ogłoszenie upadłości touroperatora.


Alfa Star anulował wszystkie imprezy turystyczne. Dla klientów biura oznacza to, że nie wyjadą na zaplanowane wczasy, a te osoby, które już przebywają zagranicą, będą musiały wrócić do kraju przed końcem turnusów. W tej chwili nie wiadomo jeszcze ilu klientów Alfa Star przebywa na wczasach i w jakich są krajach. Wstępne szacunki mówią o około 1,5 - 1,6 tys. osób. Touroperator działał pod własną firmą.

Po raz pierwszy zostanie zastosowana nowa ustawa o ściąganiu turystów. Nowe prawo wskazuje na marszałków województw jako odpowiedzialnych za sprowadzanie do kraju klientów niewypłacalnych biur podróży. Alfa Star poinformowało, że ma gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 20 mln złotych i z tych  pieniędzy ma zostać pokryty powrót turystów do domu. Według nowych przepisów odpowiedzialny za ściągnięcie podróżnych do Polski jest marszałek województwa mazowieckiego.

Warto dodać, że rok temu biuro podróży było powiązane z firmą 4You Airlines. Alfa Star prowadzi  rodzeństwo Sylwester i Izabela Strzylakowie i to oni byli współwłaścicielami oraz założycielami 4You Airlines. Najprawdopodobniej to m.in. właśnie finansowanie i współpraca przy projekcie 4You Airlines zapoczątkowało problemy finansowe Alfa Star. Do tego doszła także niepewna sytuacja w Egipcie, do którego to głównie biuro sprzedawało wycieczki.

Poniżej pełny tekst oświadczenia zarządu Alfa Star S.A. zaprezentowany na głównej stronie biura:

Radom, 29 sierpnia 2015 roku

Alfa Star S.A.. w związku z utratą płynności finansowej zmuszony jest do zaprzestania realizowania jak i dalszej sprzedaży oferty turystycznej. Tym samym Alfa Star S.A. uprzejmie informuję iż nie wykona obowiązków umownych z umów o świadczenie usług turystycznych. Uprzejmie informujemy iż trwa uruchomienie procedury przewidzianej prawem (art. 5 ustawy o usługach turystycznych tekst jednolity Dz.U.2014.196 z dnia 2014.02.12) mającej na celu w szczególności zagwarantowanie powrotów Turystów do Kraju oraz umożliwienie im skutecznego wykonania innych przysługujących im praw w tym prawa do zwrotu wszystkich wniesionych środków.

W tym celu przedłożyliśmy stosowne oświadczenie jak i dokumenty do Marszałka Województwa Mazowieckiego jako beneficjenta gwarancji z wystawienia Europäische Reiseversicherung AG Oddział w Polsce ul. Chmielna 101/102, 80-748 Gdańsk który w dniu 12 stycznia 2015 r. wystawił gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 20.000.000 PLN.

We wszystkich sprawach związanych z niezrealizowanymi umowami o świadczenie usług turystycznych, powrotami do kraju jak w sprawie zwrotu środków za niezrealizowane świadczenia należy kontaktować z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie Departament Kultury, Promocji i Turystyki ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa. Tel. 022 5979500

ALFA STAR S.A.Reklama


Booking.com
gość_5bb1f - Profil
gość_5bb1f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie