×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Coraz gorsze warunki Miles&More


Od 1 października uczestnicy programu Miles&More nie będą mogli zużyć mil na opłaty lotniskowe i podatki. Nie będą także mogli wykorzystać ich do zakupów w sklepie internetowym Lufthansa WorldShop. Niekorzystne zmiany osłodzi trochę lepsza oferta LOT-u.


To kolejna niekorzystna dla pasażerów zmiana w programie lojalnościowym Lufthansy, do którego należy również PLL LOT. Już w 2013 r. Lufthansa zwiększyła liczbę mil potrzebnych na pokrycie opłat lotniskowych i podatków z 15 tys. do 18 tys. Maleje też liczba mil przyznawanych za loty Turkish Airlines. Ostatnio okazało się, że pasażerowie kupujący najtańsze bilety w nowej taryfie Light Lufthansy, nawet jeśli mają najwyższy status w Miles&More, nie mogą wziąć bagażu rejestrowanego. 

W tej chwili członkowie programu Miles&More mogą za 18 tys. mil pokryć opłaty lotniskowe i podatki. Bilet w dwie strony na trasie europejskiej, poza promocjami, kosztuje 30 tys. mil. Jednak z uwagi na to, że bilety "za mile" są wystawiane w wysokich klasach rezerwacyjnych, opłaty mogą być wyższe niż przy zakupie biletu za gotówkę, więc możliwość wykorzystania zebranych punktów do ich uiszczenia była opłacalna.

Od 1 października zniknie też możliwość wykorzystania mil do zapłaty za produkty w internetowym sklepie Lufthansa WorldShop. Pasażerowie nadal będą mogli nimi płacić w sklepach WorldShop na niemieckich lotniskach oraz pokładach samolotów. 

Zmiany te osłodzi nieco promocja LOT-u. Polski przewoźnik obniżył ceny za vouchery do swojego sklepu internetowego AirKiosk. Jego oferta jest wprawdzie znacznie mniejsza niż WorldShop, ale ceny są atrakcyjne. Za 5 tys. mil (poprzednio 7,5 tys.) pasażerowie mogą kupić voucher za 50 zł. Voucher na 100 zł kosztuje 9 tys. mil (poprzednio 14 tys.). LOT wprowadził dwa nowe vouchery: na 150 zł (13 tys.mil) i 200 zł (17 tys.). Zmiany wejdą w życie 1 paźziernika. 

Minusem AirKiosk jest jednak to, że potrzebne są vouchery o ustalonej kwocie. W WorldShop uczestnicy programu Miles&More mogli wydać dowolną liczbę mil (były one przeliczane na euro). 

LOT zapowiada też promocję - od poniedziałku (31.8) bilety na wybranych kierunkach będzie można kupić już za 7 tys. mil (bez opłat i podatków) w dwie strony.gość_f0d07 - Profil
gość_f0d07
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie