Coraz gorsze warunki Miles&More

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
29 sierpnia 2015 08:33
14 komentarzy
Od 1 października uczestnicy programu Miles&More nie będą mogli zużyć mil na opłaty lotniskowe i podatki. Nie będą także mogli wykorzystać ich do zakupów w sklepie internetowym Lufthansa WorldShop. Niekorzystne zmiany osłodzi trochę lepsza oferta LOT-u.
Reklama
To kolejna niekorzystna dla pasażerów zmiana w programie lojalnościowym Lufthansy, do którego należy również PLL LOT. Już w 2013 r. Lufthansa zwiększyła liczbę mil potrzebnych na pokrycie opłat lotniskowych i podatków z 15 tys. do 18 tys. Maleje też liczba mil przyznawanych za loty Turkish Airlines. Ostatnio okazało się, że pasażerowie kupujący najtańsze bilety w nowej taryfie Light Lufthansy, nawet jeśli mają najwyższy status w Miles&More, nie mogą wziąć bagażu rejestrowanego.

W tej chwili członkowie programu Miles&More mogą za 18 tys. mil pokryć opłaty lotniskowe i podatki. Bilet w dwie strony na trasie europejskiej, poza promocjami, kosztuje 30 tys. mil. Jednak z uwagi na to, że bilety "za mile" są wystawiane w wysokich klasach rezerwacyjnych, opłaty mogą być wyższe niż przy zakupie biletu za gotówkę, więc możliwość wykorzystania zebranych punktów do ich uiszczenia była opłacalna.

Od 1 października zniknie też możliwość wykorzystania mil do zapłaty za produkty w internetowym sklepie Lufthansa WorldShop. Pasażerowie nadal będą mogli nimi płacić w sklepach WorldShop na niemieckich lotniskach oraz pokładach samolotów.

Zmiany te osłodzi nieco promocja LOT-u. Polski przewoźnik obniżył ceny za vouchery do swojego sklepu internetowego AirKiosk. Jego oferta jest wprawdzie znacznie mniejsza niż WorldShop, ale ceny są atrakcyjne. Za 5 tys. mil (poprzednio 7,5 tys.) pasażerowie mogą kupić voucher za 50 zł. Voucher na 100 zł kosztuje 9 tys. mil (poprzednio 14 tys.). LOT wprowadził dwa nowe vouchery: na 150 zł (13 tys.mil) i 200 zł (17 tys.). Zmiany wejdą w życie 1 paźziernika.

Minusem AirKiosk jest jednak to, że potrzebne są vouchery o ustalonej kwocie. W WorldShop uczestnicy programu Miles&More mogli wydać dowolną liczbę mil (były one przeliczane na euro).

LOT zapowiada też promocję - od poniedziałku (31.8) bilety na wybranych kierunkach będzie można kupić już za 7 tys. mil (bez opłat i podatków) w dwie strony.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_f1d4c 2018-02-12 00:42   
gość_f1d4c - Profil gość_f1d4c
Sklep airkiosk.p lotu to jakaś pomyłka W worldhop są porządne wyselekcjonowane towary, a ten nasz lotowski butik to szajs i ceny o 400% większe niż np. na allegro. Robi nas lot w konia.
Affinitor 2015-08-31 15:04   
Affinitor - Profil Affinitor
Te loty po 7000 to żadna promocja, ja bym raczej powiedział, ze bardziej last minute. I w sumie nic nowego, bo od jakiegoś czasu juz ta oferta działa, choć dotychczas nieregularnie. Teoretycznie wyjazd za 7000 plus nieduże w Locie opłaty dodatkowe to niby atrakcyjna oferta, ale ona dotyczy tylko tych rejsow, ktore sie nie sprzedają. Jesli ktoś ma nadmiar czasu wolnego i moze nim dowolnie dysponować, moze byc to opcja, ale skonstruowanie z tej oferty sensownego wyjazdu na weekend najcześciej jest niemożliwe.
gość_1ccca 2015-08-31 11:58   
gość_1ccca - Profil gość_1ccca
to juz chyba 3 zmiana na gorsze w ostatnich 2 latch !!!

zobacz link

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N