×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Flughafen Wien AG chce zwiększyć udział w lotnisku na Malcie


Spółka Flughafen Wien AG, zarządzająca przede wszystkim lotniskiem w Wiedniu, chce kupić więcej akcji lotniska na Malcie. Teraz austriacka firma ma 32,9 proc. udziałów - zamierza za 63 mln euro zwiększyć je do ponad 48 proc.


Flughafen Wien AG złożyła ofertę zakupu akcji kanadyjskiej spółce SNC Lavalin. Za jedną akcję chce zapłacić 3 euro - o 90 centów mniej niż warte są obecnie walory spółki Malta International Airport na giełdzie w La Valletcie. 

Transakcja nie będzie jednak dotyczyła bezpośrednio udziałów w spółce zarządzającej lotniskiem. 40 proc. akcji lotniska w La Valletcie posiada spółka Malta Mediterranean Link Consortium Ltd., w której z kolei akcjonariuszami są m.in. Flughafen Wien AG (ma 57,1 proc. akcji) i SNC Lavalin. Wiedeńska spółka chce odkupić od Kanadyjczyków właśnie te udziały.

Austriacka spółka dodatkowo ma 10,1 proc. akcji w maltańskim lotnisku bezpośrednio. Do Flughafen Wien AG należy też lotnisko w słowackich Koszycach.

Jak poinformowała spółka, dokładna struktura transakcji zależy od negocjacji, które powinny zakończyć się w ciągu sześciu miesięcy. 

Lotnisko na Malcie obsłużyło w ubiegłym roku 4,3 mln pasażerów.gość_12d14 - Profil
gość_12d14
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie