Flughafen Wien AG chce zwiększyć udział w lotnisku na Malcie

27 sierpnia 2015 07:09
Spółka Flughafen Wien AG, zarządzająca przede wszystkim lotniskiem w Wiedniu, chce kupić więcej akcji lotniska na Malcie. Teraz austriacka firma ma 32,9 proc. udziałów - zamierza za 63 mln euro zwiększyć je do ponad 48 proc.
Reklama
Flughafen Wien AG złożyła ofertę zakupu akcji kanadyjskiej spółce SNC Lavalin. Za jedną akcję chce zapłacić 3 euro - o 90 centów mniej niż warte są obecnie walory spółki Malta International Airport na giełdzie w La Valletcie.

Transakcja nie będzie jednak dotyczyła bezpośrednio udziałów w spółce zarządzającej lotniskiem. 40 proc. akcji lotniska w La Valletcie posiada spółka Malta Mediterranean Link Consortium Ltd., w której z kolei akcjonariuszami są m.in. Flughafen Wien AG (ma 57,1 proc. akcji) i SNC Lavalin. Wiedeńska spółka chce odkupić od Kanadyjczyków właśnie te udziały.

Austriacka spółka dodatkowo ma 10,1 proc. akcji w maltańskim lotnisku bezpośrednio. Do Flughafen Wien AG należy też lotnisko w słowackich Koszycach.

Jak poinformowała spółka, dokładna struktura transakcji zależy od negocjacji, które powinny zakończyć się w ciągu sześciu miesięcy.

Lotnisko na Malcie obsłużyło w ubiegłym roku 4,3 mln pasażerów.
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy