×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


"Senatorowie" bez bagażu w Lufthansie


Pasażerowie ze statusem Senator i HON Circle w programie Miles&More mogą zabrać na pokład dodatkowy bagaż. Jednak nie po wprowadzonych miesiąc temu zmianach w Grupie Lufthansa. W najniższej taryfie nikomu nie przysługuje darmowy bagaż.


Niemal miesiąc temu Grupa Lufthansa wprowadziła nową strukturę taryf z ofertą Light. Bilety w tej taryfie nie obejmują darmowego bagażu rejestrowanego. Jak wyjaśnia nam biuro prasowe spółki, dotyczy to wszystkich podróżnych korzystających z taryfy Light, niezależnie od ich statusu w programie lojalnościowym.

Zmiany są niekorzystne dla wszystkich pasażerów posiadających wysokie statusy w programie Miles&More, ale także osób ze statusami Gold w jakimkolwiek innym programie lojalnościowym linii zrzeszonych w sojuszu Star Alliance. 

- Nowa polityka Grupy Lufthansa jest zgodna z przywilejami dla pasażerów o statusie Star Alliance Gold. Dodatkowy przydział bagażu przysługuje przede wszystkim przy podróży na jednym bilecie dwoma lub większą liczbą linii zrzeszonych w Star Alliance - wyjaśnia w mailu do redakcji Pasazer.com Martin Riecken, dyrektor ds. komunikacji w Grupie Lufthansy.


Wyjaśnijmy krok po kroku - tłumaczenie niemieckiej linii nie są bowiem jasne. 

Zgodnie z zasadami sojuszu Star Alliance, pasażerowie o statusie Gold mają prawo zabrać dodatkowe 20 kilogramów lub jedną sztukę bagażu (w zależności od tego, czy dana linia ustala limit wagowy czy liczbowy). Małym drukiem jest jednak wyjaśnione, że przywilej ten może obowiązywać jedynie wtedy, gdy na jednym bilecie dany pasażer korzysta z co najmniej dwóch linii członkowskich sojuszu. Zasada ta ma gwarantować, że w przypadku łączenia lotów różnych przewoźników, pasażer nie będzie musiał przejmować się rozbieżnymi ograniczeniami co do wagi lub liczby walizek.

- Ponieważ nowe taryfy Light obowiązują jedynie na połączeniach krajowych i europejskich, linie z Grupy Lufthansa (Lufthansa, Austrian, Swiss i Brussels Airlines) są traktowane jako jedna spółka na potrzeby tej zasady. Zatem dodatkowy bagaż nie przysługuje ani pasażerom o statusie Star Alliance Gold, ani podróżnym statusowym we własnym programie Lufthansy [Miles&More - red.] - tłumaczy Riecken.


Zastrzeżenie o programie Lufthansy jest potrzebne, bo zgodnie z zasadami programu Miles&More (dostępnymi na jego stronie) już podróżni o statusie Frequent Traveler mają prawo zawsze zabrać 40 kg darmowego bagażu, a osoby o statusie Senator lub HON Circle jeszcze dodatkowe 20 kg. 

Choć w zasadach Miles&More nie znajdziemy informacji, że od zasady tej dopuszczalne są wyjątki, linie z Grupy Lufthansa nie zezwalają nikomu z biletem w taryfie Light na nadanie darmowego bagażu rejestrowanego. Ponieważ zmiana ta nie była komunikowana, trzeba o tym pamiętać - osoby przyzwyczajone do starych zasad mogą się nieprzyjemnie zdziwić.

fot. Piotr Bożyk, Dominik Sipinskigość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie