×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ULC: Nowa kampania informacyjna "Lataj z głową"


W związku z coraz większą popularnością bezzałogowych statków powietrznych oraz ich dostępnością, Urząd Lotnictwa Cywilnego w trosce o bezpieczeństwo lotnictwa cywilnego przygotował spot telewizyjny oraz stronę internetową.


Strona internetowa latajzglowa.pl oraz spot, mają na celu zwrócenie uwagi na najważniejsze zasady bezpiecznego latania bezzałogowymi statkami powietrznymi, potocznie nazywanymi dronami.

Warto dodać, że nowa kampania informacyjna ULC ruszyła po incydencie do którego doszło 20 lipca tego roku. Załoga embraera E195 Lufthansy wykonującego rejs z Monachium do Warszawy zauważyła drona zaledwie 100 metrów od swojej maszyny. Zdarzenie miało miejsce w rejonie Piaseczna na kilka minut przed lądowaniem na Lotnisku Chopina.

//www.pasazer.com/img/images/normal/ulotka-drony3,ulc,media.png
Latanie dronem może być wspaniałą przygodą z lotnictwem, jednak należy pamiętać, że wyglądający często jak zabawka dron podlega przepisom prawa lotniczego, za których złamanie grożą poważne konsekwencje. To niepozorne urządzenie nieumiejętnie używane może spowodować zagrożenie, dlatego warto poznać najważniejsze zasady bezpiecznego latania dronem.

Mając świadomość tego, że nie wszyscy, którzy chcą latać dla zabawy mają wystarczającą wiedzę lotniczą, Urząd Lotnictwa Cywilnego przygotował krótki spot informacyjny, w którym Piotr Ołowski, zawodowy pilot i jednocześnie prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego radzi na co powinny zwrócić uwagę osoby, które chciałyby latać rekreacyjnie bezzałogowymi statkami powietrznymi oraz gdzie mogą szukać więcej informacji na ten temat. Poniżej prezentujemy spot Urzędu Lotnictwa Cywilnego:


Grafika ULC
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_f1097 - Profil
gość_f1097
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie