ULC: Nowa kampania informacyjna "Lataj z głową"

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
24 sierpnia 2015 16:23
1 komentarz
W związku z coraz większą popularnością bezzałogowych statków powietrznych oraz ich dostępnością, Urząd Lotnictwa Cywilnego w trosce o bezpieczeństwo lotnictwa cywilnego przygotował spot telewizyjny oraz stronę internetową.
Reklama

Strona internetowa latajzglowa.pl oraz spot, mają na celu zwrócenie uwagi na najważniejsze zasady bezpiecznego latania bezzałogowymi statkami powietrznymi, potocznie nazywanymi dronami.

Warto dodać, że nowa kampania informacyjna ULC ruszyła po incydencie do którego doszło 20 lipca tego roku. Załoga embraera E195 Lufthansy wykonującego rejs z Monachium do Warszawy zauważyła drona zaledwie 100 metrów od swojej maszyny. Zdarzenie miało miejsce w rejonie Piaseczna na kilka minut przed lądowaniem na Lotnisku Chopina.

//www.pasazer.com/img/images/normal/ulotka-drony3,ulc,media.png
Latanie dronem może być wspaniałą przygodą z lotnictwem, jednak należy pamiętać, że wyglądający często jak zabawka dron podlega przepisom prawa lotniczego, za których złamanie grożą poważne konsekwencje. To niepozorne urządzenie nieumiejętnie używane może spowodować zagrożenie, dlatego warto poznać najważniejsze zasady bezpiecznego latania dronem.

Mając świadomość tego, że nie wszyscy, którzy chcą latać dla zabawy mają wystarczającą wiedzę lotniczą, Urząd Lotnictwa Cywilnego przygotował krótki spot informacyjny, w którym Piotr Ołowski, zawodowy pilot i jednocześnie prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego radzi na co powinny zwrócić uwagę osoby, które chciałyby latać rekreacyjnie bezzałogowymi statkami powietrznymi oraz gdzie mogą szukać więcej informacji na ten temat. Poniżej prezentujemy spot Urzędu Lotnictwa Cywilnego:


Grafika ULC
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_df817 2015-08-24 18:46   
gość_df817 - Profil gość_df817
Ja na takie coś najlepiej wprowadził bym "Prawo do lotu". Trzeba byłoby przejšć krótki kurs latania tym i dostać papierek na wzór Prawa Jazdy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama