SAS: Nowa taryfa bez bagażu

19 sierpnia 2015 11:07
8 komentarzy
Linia lotnicze SAS idą w ślady m.in. Lufthansy i LOT-u i wprowadzają do swojej oferty taryfę bez wliczonego w cenę bagażu rejestrowanego. Oferta SAS Go Light ruszy 8 września i ma być średnio o 14 euro tańsza od obecnie najniższych cen.
Reklama
Nowa taryfa uzupełni dotychczasowe oferty SAS Go i SAS Plus. Będzie dostępna jedynie na trasach pomiędzy krajami skandynawskimi a resztą Europy. W pierwszym etapie, w ramach testów, oferta obejmie połączenia do: Finlandii, Francji, Grecji, Irlandii, Holandii i Hiszpanii.

Pasażerowie z biletami w taryfie SAS Go Light otrzymają na pokładzie kawę lub herbatę, będą mieli możliwość wybrania miejsca w samolocie 22 godziny przed odlotem, a zmian (płatnych) w rezerwacji będą musieli dokonać wcześniej niż dobę przed wylotem.

Za zabranie bagażu rejestrowanego dla pasażerów z biletami SAS Go Light będzie obowiązywała dopłata w wysokości 25 euro.

Taryfy bez darmowego bagażu rejestrowanego mają w swojej ofercie m.in. LOT oraz spółki z Grupy Lufthansa.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
krzysiekl 2015-08-20 12:59   
krzysiekl - Profil krzysiekl
gość_ba625, z rozkładem pod obiegi i pod paxów to tylko ogólnie można tak powiedzieć. przecież linie tradycyjne też muszą dostosowac się do obiegów i możliwości rozkładowych lotnisk (a zbyt długie postoje samolotów byłyby bardzo kosztowne), natomiast LCC i tak muszą tych pax wozić. Czy taki Emirates ma rozkład typowo pod pax lecac do Warszawy? Przylot do Dubaju ma ok 22:30, tyle, że zdecydowana większośc pax leci gdzieś dalej, i musi sporo czekać (większa fala wylotowa jest dopiero gdzieś od 3 nad ranem), także częstotliwość lotu nie jest wyznacznikiem, bo linie tradycyjne też mają miejsca gdzie nie latają codziennie, są za to trasy gdzie LCC ma kilka lotów dziennie (choćby pierwsza w Polsce trasa LCC: Katowice - Luton).
marcowy 2015-08-20 12:34   
marcowy - Profil marcowy
podstawową różnicą dla mnie jest - najczęściej - co najmniej jeden lot dziennie. Czyli w razie draki jakoś i tak dolecę. Przy jednym, dwóch połączeniach tygodniowo ( oprócz Londynu, Oslo i kilku innych destynacji, które latają jak autobus ) odwołany lot robi już duzy problem.
gość_ba625 2015-08-20 11:07   
gość_ba625 - Profil gość_ba625
gość_ec32d: Ogólnie to jest tak, że w LCC rozkład jest dostosowany pod optymalne rotacje (czasami się zdarzą odpowiednie godziny),a w tradycyjnych pod paxów.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy