×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Alitalia zawiesi rejsy z Krakowa


Linia Alitalia zawiesi w sezonie zimowym 2015/16 rejsy na trasie Kraków - Rzym Fiumicino. Ostatni rejs z krakowskiego lotniska został zaplanowany na 20 października tego roku - wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika.


Informację o zamknięciu połączenia otrzymaliśmy od Czytelnika Pasazer.com poprzez platformę "Daj znać". Najnowsze zmiany w systemie Alitalii potwierdziło nam dziś (17.8) biuro prasowe Kraków Airport.

- Potwierdzamy, że połączenie Alitalii na trasie Kraków-Rzym zostanie zawieszone na zimę. Trwają rozmowy z przewoźnikiem, żeby połączenie wróciło w sezonie letnim 2016 - możemy przeczytać w mailu przesłanym do naszej redakcji.

Zapytaliśmy również przewoźnika o powód tej decyzji, jednak do czasu publikacji artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

//www.pasazer.com/img/images/normal/alitalia,a3202.jpg
W 2013 r., po 5 latach przerwy, Alitalia powróciła do Krakowa. Od marca 2013 r. włoski przewoźnik obsługuje połączenie z Krakowa do Rzymu (Fiumicino). Alitalia oferuje trzy rejsy w tygodniu: we wtorki, czwartki oraz niedziele, a trasę obsługują airbusy A320.

Od marca 2005 do stycznia 2008 r. Alitalia obsługiwała również embraerami ERJ-145 rejsy ze stolicy Małopolski do Mediolanu Malpensa.

Fot. Piotr Bożykgość_baff2 - Profil
gość_baff2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie