×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Austrian: W lipcu ponad 1,1 mln pasażerów


Austrian Airlines przewiozły w lipcu 1,138 mln podróżnych. To znaczny, bo 6-procentowy wzrost. Wynik lipca jest także wyraźnym odbiciem w stosunku do spadkowej tendencji ostatnich miesięcy. Mimo to, od stycznia liczba przewiezionych pasażerów spadła o 5,5 proc. w ujęciu rok do roku.


Z łącznej ilości odprawionych znaczna część wybrała trasy europejskie - 952,1 tys. (+2,4 proc.). Pozostali podróżni polecieli na trasach międzykontynentalnych (186,1 tys, +6,0 proc.).

Średnie wypełnienie maszyn wyniosło w lipcu 85,3 proc. i było wyższe od ubiegłorocznego o 1,9 pkt proc. Przy czym lepiej pod tym względem wypadły połączenia dalekiego zasięgu (88,2 proc., +2,4 pkt proc.). Na trasach bliskich i średnich w samolotach wykorzystanych było 81,9 proc. dostępnych miejsc pasażerskich (+1,2 proc.).

W analizowanym miesięcznym okresie oferowanie mierzone wskaźnikiem ASK wzrosło o 0,7 proc., a ruch (RPK) o 3,0 proc.gość_f1097 - Profil
gość_f1097
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie