×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SWISS: Zysk po pierwszym półroczu


Po pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku EBIT (zysk przed opodatkowaniem i odsetkami) SWISS-u wyniósł 214 mln franków szwajcarskich. Ogólne przychody przewoźnika spadły jednak o 3 proc. w odniesieniu rok do roku, osiągając sumę 2,44 mld CHF.


Na wyniki finansowe pierwszego półrocza miało wpływ kilka czynników. Niekorzystne efekty mocnego franka udało się zneutralizować niższymi cenami paliwa. Mimo to, silna waluta przełożyła się na słabsze wyniki tras europejskich. Nie bez znaczenia pozostaje także ewidentne zmniejszenie przewozów na wschód Europy.

Plan "Next-Generation Airlines of Switzeland" zakłada wprowadzenie szeregu działań, mających na celu zwiększenie konkurencyjności przewoźnika oraz większej kompatybilności jego usług w ramach Lufthansa Group. Do lipca  2015 r. wprowadzono w życie program HUB+ polegający na wdrożeniu nowego modelu biznesowego baz w Zurychu i Genewie. Dzięki temu SWISS chce jak najbardziej zoptymalizować swoją siatkę połączeń.

Ważnym krokiem jest także wprowadzenia nowego systemu taryfowego, który będzie jednakowy dla wszystkich linii z grupy Lufthansy.

W ramach programu prowadzona jest także rewitalizacja floty SWISS-u. Już w styczniu przyszłego roku do floty dołączy jeden z dziewięciu nowych boeingów 777-300ER. Z kolei w drugiej połowie 2016 r. spodziewane są dostawy pierwszych bombardierów CSeries. Dzięki zmianom flotowym przewoźnik zamierza o 50 proc. zmniejszyć poziom generowanego hałasu i o 25 proc. ograniczyć zużycie paliwa.

Wynik EBIT w drugim kwartale br. wyniósł 163 mln CHF, przy całkowitych przychodach linii wysokości 1,247 mld franków.gość_d5575 - Profil
gość_d5575
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie