×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy ATR trafił do Japonii


Japoński regionalny przewoźnik Amakusa Airlines odebrał swojego pierwszego i jedynego jak dotąd zamówionego ATR-a 42-600. To debiut tego producenta w Japonii - nigdy wcześniej żadna japońska spółka nie korzystała z francuskich turbośmigłowców.


Amakusa Airlines kupiła swojego pierwszego ATR-a od firmy leasingowej Nordic Aviation Capital - duńskiego przedsiębiorstwa wyspecjalizowanego w leasingu turbośmigłowców. Do NAC należą m.in. bombardiery Q400 dawniej wykorzystywane przez Eurolot, a obecnie - przez LOT.

W konfiguracji dla przewoźnika z bazą w Amakusie ATR ma 48 miejsc. 

Linie Amakusa Airlines powstały w 1998 r. i oferują loty z tej niewielkiej wyspy na południowym-wschodzie Japonii do Kumamoto, Fukuoki i Osaki. Flota spółki składa się w tej chwili z jednego 39-miejscowego bombardiera Dash 8-100. 

ATR podkreśla, że Japonia to dla niego bardzo obiecujący rynek. W kraju lata obecnie flota ok. 100 samolotów regionalnych, w tym ok. 50 starzejących się turbośmigłowców, które będą zastępowane nowszymi samolotami.gość_baff2 - Profil
gość_baff2
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie