×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


A380: Więcej szczegółów o 11 fotelach w rzędzie


Airbus w tym roku oficjalnie zaoferował w modelu A380 możliwość instalacji 11 foteli w rzędzie (3-5-3) w klasie ekonomicznej. Ostatnio pojawiło się więcej szczegółów na temat tego projektu.


Umieszczenie 18-calowych (46 cm) foteli będzie możliwe poprzez podniesienie o 2 cale (5 cm) foteli, które znajdują się przy oknach na głównym pokładzie SuperJumbo.

Obecnie jedynym zainteresowanym klientem jest firma leasingowa Amedeo, która zamówiła 20 maszyn A380 i zostanie pierwszym klientem nowego projektu. Dostawy A380 dla Amedeo przewidziane są w latach 2016-2020.

- Namawialiśmy Airbusa do tego projektu już od dawna, ponieważ widzimy w nim duży potencjał. Nowa konfiguracja kabiny pasażerskiej pozwoli na dodanie kolejnych 35-40 foteli w samolocie - powiedział w ubiegłym roku Mark Lapidus, prezes Amedeo, przemawiając na konferencji ISTAT Americas w San Diego.

//www.pasazer.com/img/images/normal/11,seats,a380,details.jpg
Leasingodawca musi jeszcze zabezpieczyć klientów na zamówionych 20 maszyn tego typu. Mimo to firma jest zadowolona, że jako pierwsza będzie mogła zaproponować nową konfiguracją kabiny. Wśród potencjalnych klientów wymieniana jest nadal linia Emirates oraz Transaero.

Lapidus już wcześniej krytykował strategię marketingową Airbusa dotyczącą SuperJumbo, twierdząc, że producent położył zbyt duży nacisk na sprzedaż A380 jako "luksusowego" samolotu, pomijając potencjalne walory ekonomiczne konfiguracji kabiny.

grafika Airbusgość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie