×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LATAM: Początek rebrandingu LAN i TAM w jedną markę


LATAM Airlines Group zaprezentowała kilka dni temu rebranding swoich linii LAN i TAM w jednolitą markę. Przewoźnicy zmienią malowanie i logo, a załogi otrzymają nowe mundury.


Zmiana wizerunku ma miejsce dokładnie trzy lata po tym jak doszło do fuzji LAN Airlines z TAM Airlines, wtedy też powstała największa linia lotnicza w Ameryce Południowej. Jednolita nowa marka pojawi się już na początku przyszłego roku.

//www.pasazer.com/img/images/normal/logo,latam,media.jpg
Przemalowanie wszystkich samolotów oraz zmiana wizerunku biur i miejsc odpraw na lotniskach zajmie grupie ponad 3 lata. Cały proces ma zakończyć się z końcem 2018 r. Do marki LATAM wejdą także spółki zależne LAN-u: LAN Peru, LAN Argentina, LAN Colombia, LANCO, LAN Ecuador, LAN Uruguay i LAN Cargo oraz TAM-u: TAM Cargo i TAM Paraguay.

- To nie jest tylko kwestia zmiany logo firmy, ale to także nowy wizerunek i jakość LATAM. Dzięki naszej nowej strategii marki i tożsamości, mamy idealne warunki, aby stać się najchętniej wybieranym przewoźnikiem na trasach z i do Ameryki Południowej - powiedział Enrique Cueto, prezes grupy LATAM.
 
Linie lotnicze LAN (Chile) i TAM (Brazylia) od 2012 r. tworzą spółkę LATAM, która posiada ok. 45 proc. udziału w rynku lotniczym w Ameryce Łacińskiej. LAN i TAM funkcjonowały do tej pory pod osobnymi markami i utrzymują swoje bazy odpowiednio w Santiago de Chile i Sao Paulo. Z najnowszych informacji wynika, że obydwa huby zostaną zachowane w obecnej formie. Połączenie linii przyniosło w ostatnich latach oszczędności w wysokości ponad 600 mln dolarów amerykańskich (2,2 mld zł).

Warto dodać, że po połączeniu się z LAN-em linia TAM opuściła Star Alliance i wstąpiła w 2014 r. do aliansu oneworld.
//www.pasazer.com/img/images/normal/latam,new,identity,media%20(2).jpg
LATAM zatrudnia obecnie nieco ponad 52 tys. pracowników, a pasażerowie mogą podróżować na pokładach samolotów całej grupy do 150 miast w 22 krajach. Siatka połączeń cargo LATAM-u obejmie aż 169 miast w 27 państwach.

Obecnie flota całej grupy LATAM składa się z 432 samolotów. We flocie LAN Chile znajduje się 150 maszyn, natomiast we flotach linii zależnych 106 samolotów. Flota TAM Airlines składa się ze 166 samolotów, a jej linii zależnych z 10 maszyn.

#Aktualizacja 11.8.2015 godzina 23:30

Na prośbę działu prasowego LAN Chile usunęliśmy grafikę przedstawiającą malowanie samolotu w barwach LATAM. Według przedstawicielki LAN-u ostateczne malowanie nie zostało zatwierdzone, a projekt jaki pojawił się na naszej stronie był jednym z wariantów branych pod uwagę.#

Grafiki: LATAM
gość_d5575 - Profil
gość_d5575
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie