×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prawie 7-proc. wzrost we Wrocławiu


W lipcu 2015 r. port lotniczy we Wrocławiu obsłużył prawie 257 tys. pasażerów. To oznacza wzrost o 6,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
W lipcu największy wzrost odnotowano w segmencie połączeń krajowych. Skorzystało z nich prawie 44 tys. pasażerów, czyli o 17,9 proc. więcej niż w lipcu 2014 r. Największy wpływ na rosnące zainteresowanie niskokosztowymi lotami krajowymi ma połączenie linii Ryanair do Modlina, nadal bijące rekordy frekwencji. Wzrost wyniósł 140 proc., a samoloty były wypełnione średnie w ponad 80 proc.

Bardzo dużą popularnością cieszy się także połączenie do Gdańska. W lipcu samoloty Ryanaira latające nad Bałtyk wypełniały się w 87 proc., co dało wzrost liczby pasażerów na poziomie 18,2 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - mówi cytowany w komunikacie prasowym Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży wrocławskiego lotniska.

Z międzynarodowych połączeń niskokosztowych skorzystało w lipcu prawie 120 tys. osób. Oznacza to wzrost w tym segmencie o 16,5 proc. w stosunku do lipca 2014 r. Najwięcej podróżnych przybyło na trasie do Oslo Rygge (58,3-proc. wzrost). Popularnością niezmiennie cieszą się kierunki południowe. Samoloty latające do Hiszpanii czy na wyspy Morza Śródziemnego wypełnione są w około 95 proc. Największe wzrosty odnotowano na połączeniach na Kretę (15,3 proc.), do Mediolanu (14,3 proc.) i Malagi (13,6 proc.).

Z kolei na wszystkich połączeniach na Wyspy Brytyjskie samoloty wypełnione są w ponad 95 proc. Największy wzrost w lipcu odnotowały linie Wizz Air w przypadku połączenia do Londynu Luton (30,1 proc.), a linie Ryanair na połączeniu do East Midlands (27,5 proc.) oraz do Londynu Stansted (26,9 proc.). 

Z sieciowych połączeń międzynarodowych skorzystało w lipcu prawie 30 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 1,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Nadal rośnie zainteresowanie oferowanymi przez Lufthansę lotami do dużych hubów przesiadkowych - Frankfurtu nad Menem (wzrost o 28,5 proc.) oraz Monachium (11,4 proc.).

Lipiec potwierdził, że wśród oferty czarterowej tradycyjnie największą popularnością cieszy się Grecja - pasażerowie z wrocławskiego lotniska mają tam do wyboru aż 7 kierunków. Podróżni chętnie wybierają też kurorty Turcji oraz tegoroczną nowość: Faro w południowej Portugalii. 
gość_d5575 - Profil
gość_d5575
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie