×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rolls-Royce i Hispano-Suiza zbudują zakład w Polsce


Rolls-Royce i Hispano-Suiza (Safran) powołały spółkę joint venture Aero Gearbox International oraz poinformowały o planach budowy nowego zakładu produkcyjnego w Polsce.


Działania te są efektem podpisania 24 października 2014 r. finalnej umowy dotyczącej powstania spółki, która będzie projektowała, rozwijała, produkowała a także wspierała użytkowanie układów przeniesienia napędu (ADT) dla wszystkich silników lotniczych przeznaczonych dla samolotów cywilnych, które będą w przyszłości produkowane przez firmę Rolls-Royce.

Nowe przedsięwzięcie będzie bazować na połączonym doświadczeniu oraz wiedzy spółek-matek, na które składają się możliwości Hispano-Suiza w zakresie projektowania i produkcji układów przeniesienia napędu a także doświadczenie Rolls-Royce w zakresie projektowania silników oraz integracji zespołów napędowych.

- Chciałabym pogratulować wszystkim osobom z Rolls-Royce i Hispano-Suiza, którzy przyczynili się stworzenia nowego joint venture. Aero Gearbox International to kontynuacja długotrwałych relacji pomiędzy naszymi firmami, a jej działalność pozwoli firmie Hispano-Suiza utrzymać pozycję globalnego lidera na rynku układów przeniesienia napędu przeznaczonych dla samolotów pasażerskich - powiedziała Hélène Moreau-Leroy, prezes Hispano-Suiza.

W ramach wstępnej, zawartej na wyłączność na 25 lat umowy, oferta Aero Gearbox International obejmie produkty dla pełnej gamy samolotów cywilnych, od odrzutowców dyspozycyjnych po komercyjne samoloty szerokokadłubowe. Układy przeniesienia napędu, czasami określane jako skrzynie napędu, są kluczowym elementem silnika z napędem turbinowym umożliwiającym wykorzystanie jego mocy do napędzania takich systemów i urządzeń jak pompy paliwowe i hydrauliczne czy też generatory prądu. Układ przeniesienia napędu przeznaczony dla nowego silnika Trent 7000 będzie jednym z pierwszych produktów Aero Gearbox International.

- Wiodąca pozycja Rolls-Royce w segmencie dużych silników lotniczych opiera się zarówno na innowacji jak i udowodnionej ekspertyzie. To joint venture ma obydwie te cechy. Jestem dumny z efektów pracy naszych zespołów i jestem jednocześnie pewien, że nasi klienci z sektora lotnictwa cywilnego będą  zadowoleni - powiedział Norbert Arndt, wiceprezes Rolls-Royce ds. struktur.

Rolls-Royce i Hispano-Suiza będą wspólnie zarządzać działalnością Aero Gearbox International. Początkowo spółka zatrudni 60 pracowników pochodzących z obydwu firm-matek, z biur zlokalizowanych w Colombes (w pobliżu Paryża, Francja), Derby (Wielka Brytania) i Dahlewitz (Niemcy). Centrala spółki będzie miała siedzibę na terenie Hispano-Suiza w Colombes.

Budowa nowego zakładu produkcyjnego rozpocznie się pod koniec 2015 roku. Będzie on zlokalizowany w województwie podkarpackim w południowo-wschodniej Polsce. Zakład ten przyczyni się do ugruntowania doświadczenia z zakresu mechaniki w regionie a także będzie korzystał z doświadczenia fabryki Hispano-Suiza Polska, która znajduje się w Sędziszowie Małopolskim. W nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie początkowo około 110 osób, natomiast rozpoczęcie pierwszych dostaw jest spodziewane w 2017 r.gość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie