×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rosyjskie linie z niewielkim spadkiem liczby pasażerów


Linie lotnicze z Rosji przewiozły w pierwszym półroczu 41,2 mln pasażerów - to o 0,7 proc. mniej niż rok temu. O ile na trasach międzynarodowych spółki notowały dwucyfrowe spadki, to nadrabiały zwiększonymi przewozami na trasach krajowych.


Na trasach międzynarodowych rosyjskie linie przewiozły od stycznia do czerwca 18,3 mln osób - aż o 14,2 proc. mniej niż rok temu. Na połączeniach krajowych liczba podróżnych wzrosła za to o 13,5 proc. do 22,9 mln.

Duże wzrosty w pierwszym półroczu zanotowały Aerofłot (o 9,3 proc. do 12 mln pasażerów) i Rossiya (o 7,8 proc. do 2,3 mln). Praktycznie bez zmian pozostał ruch obsługiwany przez Transaero - spółka przewiozła od stycznia do czerwca 5,8 mln osób, czyli o 0,4 proc. więcej niż rok temu. Linia S7 Airlines zanotowała minimalny spadek o 0,3 proc. do 3,6 mln osób. 

Największe problemy ma UTAir. Prywatny pzewoźnik, który ma większy niż inne spółki udział ruchu międzynarodowego, stracił w pierwszym półroczu aż 39 proc. pasażerów - było ich 2,5 mln. gość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie