Rzeszów: Spadek w lipcu

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
06 sierpnia 2015 08:31
83 komentarzy
W ubiegłym miesiącu z rzeszowskiego lotniska skorzystało 67 899 pasażerów. Wynik ten jest o 2,61 proc. gorszy od lipca 2014 r.
Reklama
Statystyki Rzeszów (RZE)
 
Znacznie wzrosła za to ilość wykonanych operacji lotniczych. W siódmym miesiącu br. było ich ponad 1,7 tys. (+45,5 proc.).

Od stycznia do lipca w Jasionce odprawiono blisko 385 tys. podróżnych. To o 5,77 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. r.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
qwerty 2015-08-30 22:33   
qwerty - Profil qwerty
Więc jeśli ludzie nie latają to źle, jeśli latają to też źle. Więc kiedy jest dobrze? Twierdzisz że przez loty JFK-RZE lot plajtował? Dziwne że prawie 100% obłożenie klasy ekonomicznej miało taki skutek dla działalności całej lini. Żelazna logika! Ja bym się bardziej cieszył z 5 europejskich kierunków ale nigdy nie zgodzę się z tym że to jest nieopłacalne- oczywiście sezonowo. Uwierz mi że babcie i dziadeczki wolą zapłacić 500zł więcej za bilet i lecieć bezpośrednio JFK-RZE niż JFK-WAW-RZE lub JFK-FRA-RZE. Oprócz tego dochodzi CARGO w samolocie pasażerskim a na tym też jest kasa. Odpierając twoje argumenty, żadne inne regiony w PL jak Podkarpacie i Małopolska nie mają tak licznej poloni w USA, z tym że w KRA jest zbyt krótki i rozwalony pas na loty transatlantyckie, już prędzej KTW. Gwarantuję Ci że z RZE w ciągu sezonu letniego do JFK leci dziennie ok 100osób więc rotacja 2x/tydzień mogła by mieć sens.
gość_35fba 2015-08-29 09:40   
gość_35fba - Profil gość_35fba
do qwerty: A dziękuję. Latam z różnych portów z Polski. Z RZE też miałem okazję lecieć. Ale fakt, że dużo osób lata wcale nie jest argumentem dla poważnej linii, aby otworzyć trasę. Z KRA też wiele osób lata tranzytem. Z pewnością więcej niż z RZE. Podobnież jest z WRO, GDA czy POZ. Ale zauważ, że na trasy odległe lata się większymi maszynami, więc ciężej byłoby uzbierać pełny samolot. A fakt, że było połączenia LOT wcale nie oznacza, że było rentowne skoro LOT omal nie zbankrutował. Co do LUZ, to akurat mam własne zdanie na temat potencjału tego lotniska i nie mam zamiaru 'pieprzyć' od rzeczy.

do gość_cbc7d: Nie napisałem, że ludzi nie stać na loty, tylko bez dopłat byłoby trudniej uzbierać pasażerów. Poza Chopinem wszystkie porty lotnicze płacą liniom. LUZ pewnie też, ale nie tyle co RZE.
qwerty 2015-08-28 10:40   
qwerty - Profil qwerty
Zapraszam do Rzeszowa poobserwować ile osób lata w tranzycie przez WAW/FRA do USA. Najlepiej jest siedzieć w swoim grajdołku i pieprzyc głupoty na temat lotniska na którym się nigdy nie było. Delta wg mnie jest nierealna. Bardziej lot z letnią rotacją 2x/week na JFK tak jak to było kilka lat temu. A co do snucia wizji i sukcesu polecam wejść na jakikolwiek wątek związany z LUZ i zobaczysz sny o potędze.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama