×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG: Prawie 1,4 mld zł zysku w pół roku


Koncern International Airlines Group poprawił w pierwszych sześciu miesiącach tego roku w ujęciu rocznym przychody, zysk operacyjny i netto, wielkość przewozów oraz wypełnienie. Spółka w ciągu półrocza zarobiła na czysto 332 mln euro (1,38 mld zł).


IAG, w skład którego wchodzą linie British Airways, Iberia i Vueling, miał 9,12 mld euro przychodów z przewozów pasażerskich (wzrost o 11,5 proc.), a po uwzględnieniu również innych obszarów działalności: 10,36 mld euro (11,6 proc. w górę).

Zysk operacyjny wzrósł o 141,3 proc. do 555 mln euro, a zysk netto stanowi wzrost o 245,8 proc. 

Za zysk operacyjny odpowiada w większości British Airways - linia ta w ciągu sześciu miesięcy zanotowała 570 mln euro zysku operacyjnego. Obydwa hiszpańskie oddziały zanotowały minimalne straty operacyjne: Iberia w wysokości 4 mln euro, a Vueling - 5 mln euro.

Podstawą poprawy wyników finansowych były lepsze wyniki operacyjne: wielkość przewozów (mierzonych ASK) wzrosła o 5,3 proc., a średnie wypełnienie zwiększyło się 0,4 pkt. proc. do 79,3 proc. Średni przychód jednostkowy z przewozów pasażerskich wyniósł 7,17 centa na ASK (wzrost o 6,1 proc.). Koszty po odliczeniu paliwa wzrosły tylko o 4,3 proc. do 5,32 centa, a całkowite: o 2,9 proc. do 7,71 centa.

IAG poprawił również wskaźniki płynności: na koniec półrocza koncern miał 6,42 mld euro gotówki oraz depozytów. Dług netto spadł o 10,2 proc. do 5,46 mld euro. 


Reklama


Booking.com
gość_c5c86 - Profil
gość_c5c86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie