PolskiBus: Zawieszono pozwolenie na kursy Warszawa-Lublin-Rzeszów

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
02 sierpnia 2015 11:03
3 komentarze
PolskiBus.com poinformował o zaprzestaniu od 3 sierpnia br. kursów na trasie Warszawa - Lublin - Rzeszów. To efekt zawieszenia zezwolenia na wykonywanie przewozów między miastami.
Reklama
W wyniku działań stowarzyszenia LUXMID oraz Stowarzyszenia Prywatnego Transportu Samochodowego "BUS", Samorządowe Kolegium Odwoławcze nakazało zawieszenie zezwolenia na wykonywanie kursów między Warszawą a Rzeszowem przez Lublin. O połączenie to od momentu jego startu w październiku minionego roku toczyła się batalia. Prywatni przewoźnicy byli bowiem niezadowoleni z rosnącej konkurencji na rynku przewozów zwłaszcza między Lublinem a stolicą Podkarpacia.

PolskiBus.com podkreśla, że w obronę połączeń włączyli się marszałkowie województw mazowieckiego i lubelskiego oraz pasażerowie, którzy podpisywali się pod petycją mającą na celu utrzymanie linii.

- Jesteśmy rozczarowani decyzją, jaka zapadła w Samorządowym Kolegium Odwoławczym po dziewięciu miesiącach funkcjonowania linii Warszawa - Lublin - Rzeszów. Niestety, mimo podjętych przez PolskiBus.com działań mający na celu utrzymanie kursów, jesteśmy zmuszeniu do zawieszenia tego połączenia. Zapewniam jednak, że nie ustajemy w staraniach zmierzających do przywrócenia funkcjonowania tej linii. Lublin jest dla nas miastem strategicznym i rozważamy uruchomienie nowych połączeń - mówi Piotr Pogonowski, dyrektor ds. marketingu i komunikacji PolskiBus.com.

Od kiedy rozpoczęto przewozy na wydłużonej trasie linii P7, skorzystało z niej ok. 100 tys. pasażerów. Świadczy to o dużej popularności połączenia. Jak podkreśla przewoźnik, zawieszenie kursów, to szczególnie duża strata dla osób niepełnosprawnych, którzy nie będą mieli możliwości podróżowania między trzema miastami w bezpiecznych i dostosowanych do ich potrzeb autobusach.

Linia P7 początkowo funkcjonowała tylko na trasie Warszawa - Lublin - Warszawa. W październiku 2014 r. dodano na niej pięć par połączeń wydłużonych do Rzeszowa. Od 3 sierpnia br. w rozkładzie jazdy pozostaną tylko kursy na podstawowej, pierwotnej trasie (pięć razy na dobę).

Osobom, które posiadają zakupione bilety na przejazd likwidowanymi połączeniami przewoźnik zaproponuje alternatywną godzinę przejazdu (dotyczy odcinka Warszawa-Lublin-Warszawa oraz relacji Warszawa-Rzeszów-Warszawa). Tym pasażerom, którzy mieli podróżować między Podkarpaciem a Lubelszczyzną w ciągu trzech dni zostaną natomiast zwrócone pieniądze w pełnej równowartości zakupu.

Warto także przypomnieć, że w listopadzie PolskiBus.com informował o otwarciu nowych tras z Lublina (m. in. do Pragi, Katowic, Krakowa). Jednak ze względu na brak pozwoleń na ich obsługę nie udało się ich uruchomić.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
michal5 2015-08-02 14:37   
michal5 - Profil michal5
Koniec z tanimi biletami... Sam jechałem do Warszawy na dzień z wyjazdem o 5:00 z Lublina i powrotem po północy, za bilety łącznie z opłatą rezerwacyjną dałem ledwo ponad 20 zł
gość_5bc61 2015-08-02 13:10   
gość_5bc61 - Profil gość_5bc61
Konkurencja już zapomniała, jak wykończyła PKS?
dareck 2015-08-02 12:57   
dareck - Profil dareck
Pomijając już całkowicie kwestię, dlaczego na prowadzenie działalności przewozowej w Polsce potrzebna jest łaskawa zgoda urzędników z każdej miejscowości, to dlaczego w artykule nie ma wzmianki o powodach odmownej decyzji? Chyba w uzasadnieniu nie napisano, że PB się nie podoba konkurencji?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama