×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PolskiBus: Zawieszono pozwolenie na kursy Warszawa-Lublin-Rzeszów


PolskiBus.com poinformował o zaprzestaniu od 3 sierpnia br. kursów na trasie Warszawa - Lublin - Rzeszów. To efekt zawieszenia zezwolenia na wykonywanie przewozów między miastami.


W wyniku działań stowarzyszenia LUXMID oraz Stowarzyszenia Prywatnego Transportu Samochodowego "BUS", Samorządowe Kolegium Odwoławcze nakazało zawieszenie zezwolenia na wykonywanie kursów między Warszawą a Rzeszowem przez Lublin. O połączenie to od momentu jego startu w październiku minionego roku toczyła się batalia. Prywatni przewoźnicy byli bowiem niezadowoleni z rosnącej konkurencji na rynku przewozów zwłaszcza między Lublinem a stolicą Podkarpacia.

PolskiBus.com podkreśla, że w obronę połączeń włączyli się marszałkowie województw mazowieckiego i lubelskiego oraz pasażerowie, którzy podpisywali się pod petycją mającą na celu utrzymanie linii.

- Jesteśmy rozczarowani decyzją, jaka zapadła w Samorządowym Kolegium Odwoławczym po dziewięciu miesiącach funkcjonowania linii Warszawa - Lublin - Rzeszów. Niestety, mimo podjętych przez PolskiBus.com działań mający na celu utrzymanie kursów, jesteśmy zmuszeniu do zawieszenia tego połączenia. Zapewniam jednak, że nie ustajemy w staraniach zmierzających do przywrócenia funkcjonowania tej linii. Lublin jest dla nas miastem strategicznym i rozważamy uruchomienie nowych połączeń - mówi Piotr Pogonowski, dyrektor ds. marketingu i komunikacji PolskiBus.com.

Od kiedy rozpoczęto przewozy na wydłużonej trasie linii P7, skorzystało z niej ok. 100 tys. pasażerów. Świadczy to o dużej popularności połączenia. Jak podkreśla przewoźnik, zawieszenie kursów, to szczególnie duża strata dla osób niepełnosprawnych, którzy nie będą mieli możliwości podróżowania między trzema miastami w bezpiecznych i dostosowanych do ich potrzeb autobusach. 

Linia P7 początkowo funkcjonowała tylko na trasie Warszawa - Lublin - Warszawa. W październiku 2014 r. dodano na niej pięć par połączeń wydłużonych do Rzeszowa. Od 3 sierpnia br. w rozkładzie jazdy pozostaną tylko kursy na podstawowej, pierwotnej trasie (pięć razy na dobę).

Osobom, które posiadają zakupione bilety na przejazd likwidowanymi połączeniami przewoźnik zaproponuje alternatywną godzinę przejazdu (dotyczy odcinka Warszawa-Lublin-Warszawa oraz  relacji Warszawa-Rzeszów-Warszawa). Tym pasażerom, którzy mieli podróżować między Podkarpaciem a Lubelszczyzną w ciągu trzech dni zostaną natomiast zwrócone pieniądze w pełnej równowartości zakupu.

Warto także przypomnieć, że w listopadzie PolskiBus.com informował o otwarciu nowych tras z Lublina (m. in. do Pragi, Katowic, Krakowa). Jednak ze względu na brak pozwoleń na ich obsługę nie udało się ich uruchomić.gość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie