×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Red Wings odebrały kolejnego Suchoja SSJ100


Linia Red Wings odebrała pierwszego z dwóch kolejnych i leasingowanych od Suchoja maszyn Superjet 100 (SSJ100). Umowa została zawarta na 3 lata, z możliwością jej przedłużenia na kolejny okres.


Od lutego tego roku przewoźnik wykorzystuje Superjeta na trasach z Moskwy do Ufy, Machaczkały, Czelabińska, Soczi, Mineralnych Wód, Groznego oraz Tivatu.

Suchoje Red Wings zabierają na pokład 93 pasażerów w konfiguracji dwóch klas podróży: ośmiu w klasie biznes i 85 w ekonomicznej. Maszyny napędzają dwa silniki SaM146 firm PowerJet, która jest spółką joint venture pomiędzy francuską SNECMA i rosyjskim NPO Saturn.

//www.pasazer.com/img/images/normal/redwings,ssj100,michael,dec.jpg
Suchoj Superjet 100 to rosyjski regionalny odrzutowiec posiadający zasięg do 4578 km oraz mogący pomieścić do 100 pasażerów. Pierwszy lot maszyny odbył się w maju 2008 roku. Obecnie we flotach ośmiu linii lotniczych latają 54 maszyny tego typu.

Flota przewoźnika składa się obecnie z 12 samolotów: czterech Suchojów SSJ100 oraz ośmiu Tupolewów Tu-204. Kolejny, piąty SSJ100 dołączy do floty pod koniec tego roku.

Fot. Michael Decgość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie