×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Strabag przygotuje Wrocław do ILS-a II kategorii


Port Lotniczy Wrocław podpisał umowę z firmą Strabag na przebudowę lotniska. Dzięki wartemu niemal 50 mln zł remontowi we Wrocławiu będzie mógł ruszyć system ILS drugiej kategorii, umożliwiający lądowania w złych warunkach pogodowych.


Jak podkreśla w komunikacie prasowym Strabag, prace będą prowadzone bez przerw w ruchu lotniczym.

W ramach kontraktu Strabag najpierw wykona dokumentację projektową, a potem prace budowlane związane z przystosowaniem lotniska do wyższej kategorii ILS. Prace polegać będą na ułożeniu siatki, warstwy wiążącej i ścieralnej na istniejącą nawierzchnię bitumiczną oraz wymianie istniejących płyt nawierzchniowych z betonu cementowego na progach drogi startowej, wraz z dostosowaniem pochyleń poprzecznych i podłużnych nawierzchni do wymogów ICAO.

Podczas remontu zainstalowane zostaną pomoce nawigacyjne przystosowujące lotnisko do wyższej kategorii oraz wykonane nowe oznakowanie poziome drogi startowej.

Prace inwestycyjne na lotniskach prowadzą do lepszego wykorzystania istniejącej infrastruktury i zwiększenia bezpieczeństwa, a także przepustowości lotniska. Inwestycje lotniskowe wchodzą w zakres kompetencji spółki Strabag. Mając do dyspozycji know-how całego koncernu, technologie betonowe i asfaltowe, a także własny park maszyn kompleksowo podchodzimy do realizacji powierzanych nam inwestycji. Dbamy o terminowość i wysoki poziom jakości usług - mówi Alfred Watzl, członek zarządu Strabagu.

To już szóste lotnisko budowane przez STRABAG w ostatnim czasie. Do tej pory oferty spółki zostały wybrane jako najkorzystniejsze w przetargach na budowę i remont infrastruktury lotniskowej w Bydgoszczy, Łodzi i Poznaniu. Obecnie trwa także budowa trasy lotniskowej ciągnącej się od węzła Rzeszów Zachód do S19 w Jasionce, a także drogi dojazdowej do lotniska w Szymanach.gość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie