Strabag przygotuje Wrocław do ILS-a II kategorii

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
30 lipca 2015 18:55
Port Lotniczy Wrocław podpisał umowę z firmą Strabag na przebudowę lotniska. Dzięki wartemu niemal 50 mln zł remontowi we Wrocławiu będzie mógł ruszyć system ILS drugiej kategorii, umożliwiający lądowania w złych warunkach pogodowych.
Reklama
Jak podkreśla w komunikacie prasowym Strabag, prace będą prowadzone bez przerw w ruchu lotniczym.

W ramach kontraktu Strabag najpierw wykona dokumentację projektową, a potem prace budowlane związane z przystosowaniem lotniska do wyższej kategorii ILS. Prace polegać będą na ułożeniu siatki, warstwy wiążącej i ścieralnej na istniejącą nawierzchnię bitumiczną oraz wymianie istniejących płyt nawierzchniowych z betonu cementowego na progach drogi startowej, wraz z dostosowaniem pochyleń poprzecznych i podłużnych nawierzchni do wymogów ICAO.

Podczas remontu zainstalowane zostaną pomoce nawigacyjne przystosowujące lotnisko do wyższej kategorii oraz wykonane nowe oznakowanie poziome drogi startowej.

- Prace inwestycyjne na lotniskach prowadzą do lepszego wykorzystania istniejącej infrastruktury i zwiększenia bezpieczeństwa, a także przepustowości lotniska. Inwestycje lotniskowe wchodzą w zakres kompetencji spółki Strabag. Mając do dyspozycji know-how całego koncernu, technologie betonowe i asfaltowe, a także własny park maszyn kompleksowo podchodzimy do realizacji powierzanych nam inwestycji. Dbamy o terminowość i wysoki poziom jakości usług - mówi Alfred Watzl, członek zarządu Strabagu.

To już szóste lotnisko budowane przez STRABAG w ostatnim czasie. Do tej pory oferty spółki zostały wybrane jako najkorzystniejsze w przetargach na budowę i remont infrastruktury lotniskowej w Bydgoszczy, Łodzi i Poznaniu. Obecnie trwa także budowa trasy lotniskowej ciągnącej się od węzła Rzeszów Zachód do S19 w Jasionce, a także drogi dojazdowej do lotniska w Szymanach.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama