×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


GKN kupuje Fokkera


Jak donosi "Financial Times", GKN, jedna z największych na świecie firm produkujących napędy do samochodów, zapłaci za Fokkera 706 mln euro. Dla spółek to szansa na przyspieszenie rozwoju na całym świecie.


Holenderski Fokker, spółka założona w 1912 r., od niemal 20 lat nie produkuje już samolotów. W wyniku problemów finansowych w 1997 r. zakończył się montaż modeli F70 i F100. Od tego czasu spółka specjalizuje się w produkcji części. Fokker współpracuje m.in. przy programach airbus A380 i A350, boeing 747-8, konstrukcjach wojskowych (m.in. F35 i śmigłowiec NH90) oraz odrzutowcach biznesowych. 

W 2014 r. Fokker miał 758 mln euro przychodów. 

GKN, który również produkuje części do samolotów, liczy, że dzięki przejęciu Fokkera zrównoważy ewentualne straty związane ze spadkiem popytu oraz cen nowych aut w Chinach. Wspólnie z holenderską spółką GKN chce rozwijać się także m.in. w Meksyku i Indiach.

- Fokker to doskonały wybór strategiczny, pasujący do naszej strategii wzrostu. Przejęcie wzmocni pozycję rynkowego lidera GKN Aerospace oraz nasze zdolności produkcyjne i technologiczne. Transakcja pozwoli nam na zwiększenie udziału w najważniejszych programach lotniczych, w tym A350 i F35, gdzie Fokker uzupełni naszą ofertę - podkreślił cytowany przez "FT" Nigel Stein, dyrektor wykonawczy GKN. 


Reklama


Booking.com
gość_7b68a - Profil
gość_7b68a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie