×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa z nowymi taryfami po Europie


Już jutro (28.7) Lufthansa wprowadzi nową koncepcję cenową rejsów po Europie. Nowe trzy taryfy w klasie ekonomicznej – Light, Classic oraz Flex – będą obowiązywać na trasach europejskich od 1 października 2015 roku, a ich cena będzie zależna od zróżnicowanego serwisu.


Pasażerowie klasy ekonomicznej Lufthansy mogą wybrać usługi zgodnie ze swoimi wymaganiami. Wybrana taryfa może zostać uzupełniona o dodatkowe usługi przez indywidualne dodanie kolejnych opcji.

- Życzeniem wielu naszych klientów jest płacenie tylko za serwis, z którego w rzeczywistości korzystają. Wprowadzając nowe taryfy, wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom. W przyszłości, dzięki temu, każdy z pasażerów będzie mógł indywidualnie i elastycznie dopasować komponenty podróży spośród szerokiej oferty Lufthansy. Od teraz klienci będą mieć możliwość wyboru dogodnej opcji cenowej na trasach europejskich spośród bardziej przejrzystych taryf Light, Classic i Flex – powiedział Jens Bischof, członek zarządu Lufthansy, oraz dyrektor marketingu, sprzedaży i produktu Lufthansa German Airlines.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lufthansa,a321,waw,pbozyk_1.jpg
Nowa koncepcja taryf wprowadzana jest w trackie prowadzonej reorganizacji strategii sprzedażowej Lufthansy. Poszczególne taryfy cenowe różnią się od siebie w zakresie bezpłatnego bagażu, możliwości wyboru miejsca, zmiany terminu bądź całkowitej rezygnacji z podróży. Pasażer może wybierać spośród całkowicie elastycznej taryfy w klasie biznes oraz trzech taryf w klasie ekonomicznej.

Oprócz samego przelotu, wszystkie taryfy obejmują dodatkowo jedną sztukę bagażu podręcznego, przekąski i napoje na pokładzie, rezerwację wybranego miejsca podczas odprawy na 23 godziny przed odlotem, a także przywileje w programie lojalnościowym Miles & More. Opcje cenowe i odpowiadające im usługi są ogólnodostępne. W klasie ekonomicznej wszystkie trzy taryfy będą zawsze dostępne. W przypadku połączeń w dwie strony może być zastosowana różna kombinacja. Dodatkowe usługi, jak rezerwacja miejsca z większą przestrzenią na nogi bądź podwyższenie przelotu do klasy biznes, mogą być zarezerwowane w każdym czasie, nawet po opłaceniu biletu.

//www.pasazer.com/img/images/airplane/LHA320shark.jpg


Szczegółowy opis taryf cenowych

  • Klasa ekonomiczna Light
Nowa taryfa Light od 1 października będzie najtańszą opcją, dla podróżujących tylko z bagażem podręcznym i takich pasażerów, którzy nie chcą dokonywać zmian rezerwacji.

- Dotychczas około jedna trzecia naszych pasażerów podróżowała po Europie tylko z bagażem podręcznym - dodał Bischof.

Taryfę Light można zarezerwować już za 89 euro (ok. 366 zł) za podróż w dwie strony. W tej opcji niemożliwa jest zmiana dat bądź refundacja kosztów. Jeśli pasażer wyrazi taką potrzebę, może indywidualnie domówić dodatkową sztukę bagażu (od 15 euro w jedną stronę / ok. 61 zł) lub zarezerwować wybrane miejsce (od 10 euro za lot / ok. 41 zł), w dowolnym czasie od momentu rezerwacji do rozpoczęcia podróży.
  • Klasa ekonomiczna Classic
W taryfie Classic można zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu rejestrowanego do 23kg. Ta opcja umożliwia również bezpłatny wybór miejsca już podczas rezerwacji. Ponadto, taryfa Classic jest bardziej elastyczna niż Light, ponieważ za dodatkową opłatą umożliwia zmianę rezerwacji na inny rejs w danym kierunku. Taryfa Classic jest dostępna od 129 euro (ok. 531 zł) za podróż w dwie strony.
  • Klasa ekonomiczna Flex
Taryfa Flex stworzona została głównie z myślą o pasażerach, którzy podczas podróży potrzebują większej elastyczności. Oprócz bezpłatnej rezerwacji miejsca, taryfa Flex umożliwia również zmianę rezerwacji. Jeśli pierwotnie zarezerwowana klasa podróży nie jest już dostępna, możliwa będzie dodatkowa opłata. W tej taryfie często podróżujący pasażerowie dostaną 50 proc. więcej punktów Premium Miles w programie lojalnościowym Miles & More. Taryfa Flex, w porównaniu z taryfą Classic, w zależności od trasy, kosztuje od 60 do 160 euro więcej (od ok. 247 zł do 660 zł).

//www.pasazer.com/img/images/normal/lufthansa,a320,shark,lot,pbozyk.jpg
Klasa biznes

Oprócz trzech nowych taryf w klasie ekonomicznej, wciąż dostępna jest taryfa Biznes, zawierająca wszystkie podstawowe usługi i udogodnienia w tej klasie, takie jak dostęp do saloników, większą ilość bagażu rejestrowanego w postaci dwóch sztuk o wadze do 32 kg, rezerwacje wybranego miejsca i wolnego siedzenia pomiędzy pasażerami, a także pierwszeństwo we wchodzeniu na pokład. Nowością jest pełna elastyczność w zmianie rezerwacji i jej anulacji. W ten sposób w nowej koncepcji cenowej, wszystkie taryfy w klasie biznes będą oferować bezpłatną zmianę rezerwacji oraz refundację ceny biletu w przypadku anulowania podróży.

Jeśli pierwotnie planowana klasa nie będzie już dostępna, pod pewnymi warunkami może być wymagana dodatkowa opłata. Taryfa Biznes jest w szczególności dopasowana do podróżujących w celach biznesowych i tych, którzy podróżując turystycznie oczekują prywatności. Ceny w klasie biznes zaczynają się od 399 euro (ok. 1650 zł) na trasach w dwie strony.

Lufthansa wprowadza nową koncepcję cenową taryf wraz z austriackimi Austrian Airlines. W linii Swiss jest ona dostępna już od końca czerwca tego roku. Natomiast linie Brussels Airlines wprowadziły nowe taryfy już w 2014 r. Taryfy cenowe na trasach międzykontynentalnych w całej grupie LH pozostają niezmienione.

Fot. Piotr Bożykgość_f1097 - Profil
gość_f1097
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie