×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Southwest: Rekordowy zysk kwartalny


Amerykańskie linie Southwest zarobiły w II kwartale br. netto 691 mln dolarów. To wzrost o ponad 200 mln dolarów (42,5 proc.) w ujęciu rocznym. Marża operacyjna wyniosła 22,5 proc.


Zgodnie ze standardem rachunkowości GAAP zysk netto linii w II kwartale wyniósł 608 mln dolarów, czyli 90 centów na akcję. Zysk operacyjny wyniósł 1,1 mld dolarów, co stanowiło wzrost o 40,2 proc. Od kwietnia do czerwca spółka wypłaciła akcjonariuszom 430 mln dolarów w formie dywidendy. 

To najlepszy kwartalny wynik w historii Southwest i dziewiąty z rzędu kwartał zakończony zyskiem. 

Na dobry wynik miały wpływ niskie ceny paliwa - dzięki nim Southwest zaoszczędził 500 mln dolarów. Koszty jednostkowe bez uwzględnienia paliwa spadły o 1,8 proc. 

Przychody spółki wzrosły o 2 proc. do 5,1 mld dolarów przy równoczesnym zwiększeniu oferowania (ASM) o 7 proc. Przychody jednostkowe spadły o 4,7 proc., głównie z powodu spadku yieldów o 5,4 proc. 

W całym pierwszym półroczu Southwest zanotował: przychody operacyjne na poziomie 9,5 mld dolarów (wzrost o 3,8 proc.), zysk operacyjny w wysokości 1,9 mld dolarów i zysk netto równy 1,1 mld dolarów - niemal dwukrotnie więcej niż rok temu.


Reklama


Booking.com
gość_c5c86 - Profil
gość_c5c86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie