×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Praga z coraz mniejszą przewagą nad Warszawą


Lotnisko im. Vaclava Havla w Pradze obsłużyło w pierwszym półroczu 5,23 mln pasażerów, czyli o 5,4 proc. więcej niż rok temu. To wciąż nieznacznie więcej niż na Lotnisku Chopina, ale przewaga portu lotniczego w stolicy Czech maleje.


Od stycznia do czerwca praskie lotnisko odprawiło tylko o 60 tys. pasażerów więcej niż Lotnisko Chopina. Zanotowało niższą dynamikę - w Warszawie ruch wzrósł o 6,9 proc

Na koniec 2014 r. Praga miała przewagę ok. 560 tys. pasażerów nad Warszawą - dystans ten wyraźnie się zmniejszył. Port lotniczy w stolicy Czech szacuje, że do końca roku skorzysta z niego ponad 11,7 mln pasażerów, co będzie stanowić wzrost o ok. 5 proc. Średnie wypełnienie samolotów latających do i z Pragi wyniosło 74,5 proc. (wzrost o 3,6 pkt. proc.). 

Najbardziej ruchliwym dniem w Pradze był 26 czerwca. Ruch wyniósł wtedy ponad 48 tys. podróżnych. Jednak wynik ten prawdopodobnie zostanie pobity latem. 

Najpopularniejsze kierunki z Pragi to: Wielka Brytania, Belgia, Turcja, ZEA i Niemcy. Najszybciej pasażerów przybywa na trasach do Londynu-Stansted, Dubaju, Frankfurtu, Rzymu i Amsterdamu.gość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie