Lotniskomat: Nowa usługa od LOT Cargo i PGP

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
24 lipca 2015 18:15
10 komentarzy
Polska Grupa Pocztowa PGP Innowacje oraz Polskie Linie Lotnicze LOT już wkrótce wprowadzą nową usługę z wykorzystaniem samoobsługowych terminali pocztowych PostInAir. Pierwszy testowy terminal stanął już pod siedzibą PLL LOT.
Reklama

Dzięki automatycznym urządzeniom rozmieszczonym na polskich lotniskach, pasażerowie będą mogli wygodnie nadać przesyłki lotnicze do dowolnego miejsca na terenie całej Polski, a wkrótce także w Unii Europejskiej. Lotniskomaty docelowo pojawiają się na wszystkich lotniskach w Polsce oraz w 100 kluczowych lokalizacjach w największy polskich miastach. Usługa ruszy w ciągu kilku najbliższych tygodni. Na razie jeszcze nie są znane dokładne ceny usług, ale jak zapowiada PGP mają być konkurencyjne względem innych firm pocztowych i kurierskich.

//www.pasazer.com/img/images/normal/PostInAir_24.1.jpg
Lotniskomaty i możliwość łatwego nadawania przesyłek lotniczych, to znaczące ułatwienie nie tylko dla osób chcących jedynie wysłać paczkę czy list. To także udogodnienie dla podróżujących, którzy na przykład zapomnieli o zostawieniu ważnych dokumentów w biurze lub nie przekazali komuś kluczy do mieszkania przed wyjazdem.

- Ten rodzaj usług dodatkowych wprowadzamy, aby ułatwić każdemu klientowi LOT Cargo i pasażerowi LOT-u szersze korzystanie z możliwości szybkości transportu lotniczego. Rozwój przewozów cargo w segmencie oferty dla klientów indywidualnych, dzięki naszym samolotom, staje się niezwykle atrakcyjną propozycją. W ciągu kilku godzin dowolna przesyłka trafi z jednego końca Polski na drugi. Dzięki współpracy z PGP Innowacje, wypracowaliśmy unikatowy na skalę europejską system, który niebawem zostanie uruchomiony. Jesteśmy dumni, że już wkrótce po zakończeniu testów każdy będzie mógł przekonać się o zaletach PostInAir na pokładach samolotów LOT – powiedział Mariusz Kuczek, dyrektor Biura Cargo i Poczty PLL LOT.

//www.pasazer.com/img/images/normal/PostInAir_02.1_1.jpg
Usługa PostInAir zapewni błyskawiczny czas doręczenia — z Krakowa do Gdańska nawet w 4 godziny — a bezpieczeństwo przesyłek jest zagwarantowane przez stosowanie międzynarodowych standardów lotniczych IATA. Ponadto, cały system i terminale pocztowe będą dostępne dla użytkowników przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Dodatkowo specjalna usługa monitoringu pozwoli na kontrolowanie wszystkich procedur oraz na śledzenie drogi przesyłki przez Internet.

- Dzięki współpracy z PLL LOT będziemy w stanie zaoferować najszybszy sposób transportu przesyłek między samoobsługowymi terminalami PostInAir. Będzie to najbardziej nowatorskie rozwiązanie dostępne dla klientów lotnisk na świecie. Bardzo interesującą i stanowiącą duże udogodnienie dla pasażerów opcją jest możliwość zdeponowania przedmiotów zakwestionowanych przez lotniskową służbę bezpieczeństwa — powiedział Tomasz Żaba, prezes PGP Innowacje.

//www.pasazer.com/img/images/normal/PostInAir_07.1.jpg
Spółka Polska Grupa Pocztowa Innowacje została powołana w celu wdrożeń najbardziej innowacyjnych projektów w polskim sektorze logistycznym. Firma zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie integracji dotychczas używanych systemów w tej branży i przeprogramowanie ich na najnowocześniejsze dostępne rozwiązania pocztowe.

Jednym z kluczowych projektów realizowanych przez PGP Innowacje jest wprowadzenie na polski rynek nowoczesnych rozwiązań z zakresu automatyki procesów pocztowych. Do takich przedsięwzięć należy nowatorska usługa PostInAir. W efekcie nawiązanej współpracy z czołowym polskim przewoźnikiem lotniczym, PGP Innowacje proponuje pasażerom rozwiązania rewolucjonizujące dotychczasowe podejście lotnisk do usług pocztowych i zapewnia im najwyższy światowy poziom świadczeń z tego zakresu.

Fot. PLL LOT/PGP
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_bd7c6 2015-08-03 12:57   
gość_bd7c6 - Profil gość_bd7c6
Po pierwsze LOT posiadał "szkołę latania" podobnie jak Euro lot. Po drugie opcja z Lotniskomatami, to genialny pomysł przy konkurencji, która świadczy usługi w tym zakresie. Po trzecie należy pamiętać,iż jest to inicjatywa PGP innowacje i LOT CARGO a to osobne zupełnie spółki. Lot będzie jedynie świadczył usługę i kasował kasę, za tę usługę jaką nota bene i tak wykonuje każdego dnia. Good Idea!
pcharasz 2015-07-27 10:51   
pcharasz - Profil pcharasz
Fajny pomysł, podoba mi się szczególnie opcja zdeponowania przedmiotów. Miałem już kilka razy taką sytuację, że przez przypadek wziąłem coś, co miałem zostawić przed odlotem. Kurier po przylocie by wysłać przedmiot z powrotem to długa sprawa. Jeżeli do tego będzie to cenowo atrakcyjne, to czemu nie!
bosmanlechu 2015-07-26 23:28   
bosmanlechu - Profil bosmanlechu
Bardzo dobrze, że LOT cały czas kombinuje i pracuje. Niezaleznie od tego, czy ta usługa wypali czy też wyjdzie "tak sobie" znów będzie o naszym przewoźniku się mówić w pozytywnym kontekście. Będzie więc trochę reklamy. Jak się człowiek stara, to coś z tego wychodzi.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama