Półmilionowy pasażer w Lublinie

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
23 lipca 2015 17:09
78 komentarzy
Port Lotniczy Lublin obsłużył dziś (23.7) półmilionowego pasażera. Została nim Pani Elżbieta Słonina, która przyleciała z Londynu-Luton na pokładzie airbusa A320 linii lotniczych Wizz Air.
Reklama

Na lotnisku wyjątkowego pasażera przywitali przedstawiciele Portu Lotniczego Lublin oraz linii lotniczych Wizz Air. Pani Elżbieta otrzymała od Wizz Air voucher na zakup biletów o wartości 500 zł oraz komplet walizek od Portu Lotniczego Lublin.

//www.pasazer.com/img/images/normal/P%C3%B3%C5%82milionowy%20pasa%C5%BCer%20w%20Porcie%20Lotniczym%20Lublin_2.jpg
- Cieszy nas rosnąca liczba podróżnych, korzystających z lubelskiego lotniska. Znaczną część tego ruchu obsługują linie Wizz Air, z którymi ściśle współpracujemy i analizujemy możliwości rozwoju kolejnych połączeń. Nowe trasy otwierane przez tego przewoźnika i uruchomienie bazy operacyjnej pokazują, że nasze lotnisko ma duży potencjał – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Obecnie liniami Wizz Air z Lublina można polecieć do Londynu (Luton), Oslo (Sandefjord Torp), Sztokholmu (Skavsta). 14 września w Porcie Lotniczym Lublin zostanie uruchomiona baza Wizz Air. Dzięki temu na mapie połączeń lubelskiego lotniska pojawią się kolejne kierunki: Doncaster (Sheffield), Bruksela (Charleroi) oraz Glasgow. Zwiększona zostanie także częstotliwość lotów do Londynu i Oslo.

//www.pasazer.com/img/images/normal/P%C3%B3%C5%82milionowy%20pasa%C5%BCer%20w%20Porcie%20Lotniczym%20Lublin_1.jpg
Cieszymy się z powitania półmilionowego pasażera na lotnisku w Lublinie, szóstej bazie Wizz Air w Polsce, której działalności zostanie zainaugurowana już we wrześniu. Wkrótce samolot airbus A320 będzie stacjonował w Lublinie na stałe i obsługiwał trzy nowe trasy do Brukseli Charleroi, Doncaster Sheffield i Glasgow. Mamy nadzieję, że będziemy obserwować dalszy, dynamiczny rozwój lotniska i linii lotniczych Wizz Air w regionie, napędzany przez wielu zadowolonych pasażerów, takich jak Pani Elżbieta. Świętowanie przewiezienia 500 000 pasażerów to także okazja do podziękowania lotnisku za niesamowite zaangażowanie w zwiększanie potencjału Portu Lotniczego Lublin i pogratulowania świetnych wyników w ostatnich miesiącach. Wizz Air jest dumy, iż może mieć swój udział w sukcesie lotniska – powiedział Daniel de Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Air.

Fot. Wizz Air
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_fd7ac 2015-08-03 18:31   
gość_fd7ac - Profil gość_fd7ac
Panie i Panowie - PAXy nabija się stanndardowymi połączeniami a nie DIVami. Więc +- 1 maszyna nie ma znaczenia. Ale swoją drogą ładny LF. Ciekaw jestem połączenia z FRA - czy będzie coś wiecej, oraz jak się sprzedają nowe połączenia wizza, głównie CRL. Odkąd do RZE lata OK potaniały też bilety do GLA :)
smolip67 2015-08-03 18:18   
smolip67 - Profil smolip67
gość204f2;Myślałem o czwartkowej rotacji,2x odpadło za lipiec!A to z Catonią miałem inne info, przepraszam!
gość_204f2 2015-08-03 17:41   
gość_204f2 - Profil gość_204f2
smolip - bez jednego Oslo, wylatujący do Oslo zostali odprawieni i polecieli samolotem który przyleciał po nich pusty z GDN
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama