×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet: Spadek przychodów w III kwartale


Brytyjska linia easyJet zanotowała słabszy III kwartał roku rozliczeniowego (kwiecień-czerwiec). Spadły przychody całkowite i w przeliczeniu na pasażera, jednak poprawiły się wskaźniki ruchu spółki.


easyJet miał w III kwartale przychody na poziomie 1,23 mld funtów - to o 1 proc. mniej niż rok temu. Przychody ze sprzedaży biletów wyniosły 1,21 mld funtów (spadek o 1,1 proc.), a pozostałe 19 mln funtów (wzrost o 10,9 proc.). 

Spadły zarówno przychody w przeliczeniu na miejsce (o 5,4 proc. do 59,08 funta), jak i całkowite przychody w przeliczeniu na pasażera (o 6,8 proc. do 64,42 proc.). easyJet podkreślił, że wynik ten był lepszy od prognoz. Na spadek największy wpływ miał strajk kontrolerów we Francji oraz kalendarz świąt wielkanocnych w tym roku, ale straty zostały częściowo skompensowane większym od oczekiwanego ruchem w Wielkiej Brytanii i na trasach wakacyjnych.

Koszt w przeliczeniu na fotel (CASK) po odliczeniu kosztów paliwa spadł o 3,3 proc.

W III kwartale easyJet zanotował jednak wzrost liczby pasażerów (o 6,2 proc. do 19,1 mln), ruchu mierzonego wskaźnikiem ASK (o 5,9 proc.) i przewozów RPK (o 7,2 proc.). Średnia długość odcinka wykonywanego przez easyJet wyniosła 1132 km, czyli o 1,2 proc. więcej niż rok temu. Średnie wypełnienie poprawiło się o 1,3 pkt. proc. do 91,7 proc., minimalnie, o niecały 1 proc., spadł za to średni czas wykorzystania samolotów w ciągu doby.

Przewoźnik podał, że ma już zakupione 83 proc. paliwa potrzebnego do końca tego roku rozliczeniowego (w średniej cenie 878 dolarów za tonę), 88 proc. na przyszły rok rozliczeniowy (922 dolary za tonę) i 80 proc. na jeszcze następny (844 dolarów).gość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie