×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Austrian: Spadek liczby pasażerów w pierwszym półroczu


Linie Austrian Airlines przewiozły w pierwszym półroczu blisko 5 mln pasażerów. To o 7,3 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2014 roku. Największy spadek zanotowano na trasach europejskich (-8,5 proc., 4,17 mln podróżnych).Nieco lepiej radziły sobie trasy międzykontynentalne. Obsłużono na nich blisko 802 tys. osób, czyli o 0,5 proc. mniej niż przez pierwsze sześć miesięcy ubiegłego roku.

Średnie wypełnienie maszyn w tym samym czasie wyniosło 75 proc. i było niższe o 2,5 pkt proc. w ujęciu rok do roku. Współczynnik ASK (oferowanie) wzrósł o 0,1 proc., a RPK (ruch) zmalał o 3,2 proc.

W czerwcu br. linie przewiozły 1,1 mln podróżnych. To o 0,4 proc. mniej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Pasażerów ubyło na trasach europejskich (-0,4 proc., 908 tys.), jednak już na połączeniach transkontynentalnych ilość odprawionych wzrosła o 5,8 proc. (159 tys.).

Współczynnik zajętości miejsc w samolotach wyniósł w szóstym miesiącu br. 79,7 proc. i był niższy od analogicznego okresu 2014 r. o 1,3 pkt proc.gość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie