×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair: Prawie 6 proc. wzrostu


W czerwcu br. linie Finnair przewiozły 945,1 tys. pasażerów. Oznacza to wzrost na poziomie 5,7 proc. Najszybciej rozwijały się trasy krajowe (153,8 tys., +20,3 proc.) i europejskie (626,8 tys., +4,4 proc.), choć te ostatnie są najmniej dochodowe.


Oferowanie mierzone współczynnikiem ASK nieznacznie spadło (-0,1 proc.). Wzrósł za to wskaźnik ruchu (RPK) o 1,5 proc.

W szóstym miesiącu bieżącego roku średnie wypełnienie samolotów wyniosło 84,7 proc. i było wyższe o 1,3 pkt proc. niż w czerwcu 2014 r.

Potoki pasażerskie rozkładały się następująco: najwięcej podróżnych odprawiono na rejsach europejskich (626,8 tys., +4,4 proc.). W tym segmencie spadło jednak wypełnienie maszyn o 1,2 pkt proc. (83,8 proc.). Bardzo szybko rozwijają się także połączenia krajowe. W ubiegłym miesiącu skorzystało z nich blisko 154 tys. pasażerów (+20,3 proc.) przy średnim obłożeniu 68,6 proc. (-0,4 pkt proc.).

W segmencie tras międzykontynentalnych ponad 8-proc. wzrost zanotowano na połączeniach północnoamerykańskich (24,3 tys. pasażerów). Z kolei o 2,1 proc. spadła ilość osób podróżujących do Azji (140,2 tys.).

- W drugim kwartale 2015 roku odnotowujemy pozytywne wyniki z działalności operacyjnej we wszystkich, poza europejskimi, segmentach ruchu. Otwarcie połączenia do Chicago (13.6) w miejsce sezonowej trasy do Hanoi, zostało dobrze przyjęte przez klientów i sprzedaż jest zgodna z naszymi oczekiwaniami. Znacząco wzrosła także ilość pasażerów podróżujących służbowo - mówi Mika Stirkkinen, dyrektor finansowy Finnair.gość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie