Pasazer.com szuka nowych dziennikarzy!

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
24 lipca 2015 07:16
6 komentarzy
Interesują Cię lotnictwo i podróże, lubisz pisać, radzisz sobie z presją czasu i samodzielną pracą? Dołącz do zespołu Pasazer.com! Największy portal lotniczy w kraju poszukuje nowych dziennikarzy lotniczych (w tym do działu Pro) i podróżniczych.
Reklama

W czerwcu pomogliście nam ustanowić nowy miesięczny rekord liczby odwiedzin - jeszcze nigdy w historii Pasazer.com nie był tak często czytany! Dziękujemy! Rosnący ruch na stronie, trzy działy i liczne pomysły na dalszy rozwój portalu powodują, że potrzebujemy nowych rąk do pracy.

Otwieramy rekrutację na stanowisko dziennikarza/redaktora odpowiedzialnego za wiadomości bieżące we wszystkich trzech odsłonach - Pasazer.com, Pasażer Pro oraz Pasażer Podróże.


Szukamy osób umiejących tworzyć krótkie depesze informacyjne, poprawne językowo i merytorycznie. Doświadczenie dziennikarskie (na dowolnym poziomie) będzie mile widziane, choć nie wymagane. Oferujemy wynagrodzenie, ale czekamy na osoby, dla których pisanie dla Pasazer.com to przede wszystkim realizacja pasji, a nie tylko praca. Umożliwiamy współpracę regularną lub okazjonalną - liczy się dla nas przede wszystkim to, żebyście chcieli i potrafili dzielić się z 250 tys. naszych Czytelników swoją wiedzą, relacjami z podróży i recenzjami.

Od osób zainteresowanych pracą w Pasazer.com wymagamy zainteresowania tematyką lotniczą i podróżniczą oraz dobrej znajomości tych branż. Kandydat lub kandydatka musi umieć wyszukiwać wiadomości zarówno związane z lotnictwem, jak i z branżą turystyczną. Znajomość języka angielskiego jest konieczna, bo w pracy korzystamy z wielu źródeł zagranicznych - każdy kolejny język jest mile widziany. Wymagamy również podstawowych umiejętności związanych z umiejętnością dziennikarskiej redakcji tekstów, a mile widziana będzie znajomość sposób przygotowywania ich do publikacji w internecie (SEO, formatowanie).

Praca jest zdalna, więc możecie ją wykonywać skądkolwiek. Jesteśmy otwarci na kandydatów mieszkających za granicą, szczególnie dobrze zorientowanych w lokalnej branży lotniczej.

Szczególnie zależy nam na osobach, które będą dyspozycyjne i będą mogły pisać krótkie depesze informacyjne w ciągu dnia. Nie jest to jednak konieczność, potrzebujemy również osób, które mogą pisać tylko wieczorami, w weekendy lub co kilka dni.

Umiejętności związane z fotografią i obróbką zdjęć nie są konieczne, ale na pewno będą mile widziane.

Do Twoich zadań w Pasazer.com będzie należało opracowywanie krótkich tekstów informacyjnych, zarówno na podstawie komunikatów prasowych, jak i własnych poszukiwań. Wiadomości te maja dotyczyć lotnictwa i podróży. Docelowo oczekujemy, że będziesz w stanie samodzielnie znaleźć temat, opracować go (nie skopiować cudzy artykuł) z zachowaniem standardów dziennikarskich i językowych, a potem samodzielnie opublikować.

Z naszej strony, po krótkim okresie próbnym, oferujemy wynagrodzenie proporcjonalne do liczby napisanych artykułów (wierszówka). Jeszcze raz podkreślamy, że dla redaktorów Pasazer.com to nie pieniądze są głównym wynagrodzeniem, lecz możliwość realizacji swojej pasji - i takiego podejścia oczekujemy od kandydatów.

Zapewniamy pracę w zgranym i profesjonalnym zespole oraz możliwości rozwoju zawodowego na polu dziennikarskim i lotniczym. Gwarantujemy także dużą samodzielność i odpowiedzialność oraz otwartość na nowe pomysły ze strony redakcji. Pracując dla nas, zyskasz możliwość publikacji tekstów w największym portalu lotniczo-podróżniczym w Polsce, odwiedzanym co miesiąc przez ok. 250 tys. unikalnych użytkowników!

W ramach pracy w Pasazer.com umożliwiamy uczestniczenie w wielu wydarzeniach branżowych, w tym przede wszystkim w corocznej Gali "Najlepsza Linia Lotnicza", a także w targach lotniczych na całym świecie i wyjazdach prasowych np. do fabryk producentów.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV z klauzulą poufności ("Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami") oraz w miarę możliwości jednym-dwoma własnymi tekstami (opublikowanymi lub nie) odpowiadających tematyce Pasazer.com na adres: cv(at)pasazer.com. Na zgłoszenia czekamy do 10 sierpnia.

Z wybranymi osobami skontaktujemy się celem przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej (w Warszawie lub przez Skype).
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_cb481 2020-06-20 22:13   
gość_cb481 - Profil gość_cb481
podany adres mailowy nie działa
banan86 2015-07-28 16:36   
banan86 - Profil banan86
Ja też uważam, że jakaś orientacyjna stawka (widełki) powinna być podana chociażby po to żeby osoby które oczekują wyższych zarobków nie marnowały ani swojego ani rekrutera czasu. To pomaga obu stronom.

A zwłaszcza, jeśli ktoś ma inną stałą pracę a tutaj zamierza sobie tylko okazjonalnie dorabiać
gość_3a15e 2015-07-25 15:16   
gość_3a15e - Profil gość_3a15e
no właśnie, pochwalcie się ile zamierzacie płacić bo zapewne skórka nie warta wyprawki...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama