Monachium: Sąd zgodził się na trzeci pas

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
19 lipca 2015 11:12
Federalny Sąd Administracyjny w Lipsku odrzucił ostatnie protesty złożone przez stowarzyszenia ekologów i osoby indywidualne przeciwko budowie trzeciej drogi startowej w Monachium. To otwiera drogę do rozpoczęcia budowy.
Reklama

Już wcześniej sądy odrzuciły protesty okolicznych samorządów. Dzięki decyzji sądu pozwolenie na budowę jest już w pełni prawomocne, co umożliwi rozpoczęcie prac budowlanych. Cały proces przygotowania budowy trwał 10 lat.

Ostateczną decyzję o rozpoczęciu budowy muszą jeszcze podjąć akcjonariusze spółki zarządzającej lotniskiem w Monachium: samorząd Bawarii (51 proc. akcji), władze Niemiec (26 proc.) oraz samorząd Monachium (23 proc.). Prawdopodobnie lotnisko uzyska taką zgodę, chociaż władze publiczne nie są jednomyślne co do potrzeby budowy nowej drogi startowej.

Obecnie lotnisko w Monachium ma dwie równoległe i wykorzystywane niezależnie drogi startowe. Umożliwiają one wykonywanie 90 operacji lotniczych na godzinę - w ciągu dnia ruch lotniczy w Monachium już teraz zbliża się do tej granicy. Powoduje to problemy z przepustowością i liczne ograniczenia slotowe.

Trzecia droga startowa powstanie na północ od istniejących. Będzie do nich równoległa i położona w odległości pozwalającej na niezależne operacje lotnicze.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama