×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Monachium: Sąd zgodził się na trzeci pas


Federalny Sąd Administracyjny w Lipsku odrzucił ostatnie protesty złożone przez stowarzyszenia ekologów i osoby indywidualne przeciwko budowie trzeciej drogi startowej w Monachium. To otwiera drogę do rozpoczęcia budowy.

Już wcześniej sądy odrzuciły protesty okolicznych samorządów. Dzięki decyzji sądu pozwolenie na budowę jest już w pełni prawomocne, co umożliwi rozpoczęcie prac budowlanych. Cały proces przygotowania budowy trwał 10 lat. 

Ostateczną decyzję o rozpoczęciu budowy muszą jeszcze podjąć akcjonariusze spółki zarządzającej lotniskiem w Monachium: samorząd Bawarii (51 proc. akcji), władze Niemiec (26 proc.) oraz samorząd Monachium (23 proc.). Prawdopodobnie lotnisko uzyska taką zgodę, chociaż władze publiczne nie są jednomyślne co do potrzeby budowy nowej drogi startowej.

Obecnie lotnisko w Monachium ma dwie równoległe i wykorzystywane niezależnie drogi startowe. Umożliwiają one wykonywanie 90 operacji lotniczych na godzinę - w ciągu dnia ruch lotniczy w Monachium już teraz zbliża się do tej granicy. Powoduje to problemy z przepustowością i liczne ograniczenia slotowe. 

Trzecia droga startowa powstanie na północ od istniejących. Będzie do nich równoległa i położona w odległości pozwalającej na niezależne operacje lotnicze. gość_2e5b3 - Profil
gość_2e5b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie