×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Hainan Airlines polecą do Pragi


Chiński przewoźnik już za 2 miesiące uruchomi połączenie pomiędzy Pekinem a Pragą. Loty będą wykonywane trzy razy w tygodniu samolotami boeing 767-300. Władze lotniska liczą na nawet 60 tys. pasażerów rocznie na tym połączeniu.


Pierwszy lot zaplanowano na 23 września br. Rejsy będą odbywać się w poniedziałki, środy i piątki. Hainan Airlines zapewni możliwość przesiadek w Pekinie m.in. na trasy do Szanghaju i Hong Kongu. 
Rejsy będą obsługiwane samolotami boeing 767-300ER, które maja 223 miejsca: 31 w klasie biznes i 192 w klasie ekonomicznej. Loty potrwają 10-11 godzin. To pierwsze bezpośrednie połączenie Pragi z Chinami. 

Jak podkreślił cytowany w komunikacie prasowym Vaclav Rehor, prezes zarządu Czech Aeroholding, na podstawie liczby oferowanych miejsc i szacowanego obłożenia można spodziewać się nawet 60 tys. pasażerów rocznie. 

- Zgodnie z naszymi analizami, dzięki nowemu połączeniu, poza wzrostem liczby chińskich turystów, powinniśmy też zaobserwować zwiększenie średniej długości ich pobytu z obecnych 2,6 dnia do 3 dni. Łączna korzyść ekonomiczna dla sektora turystycznego w Czechach z tego połączenia może sięgnąć 350 mln koron rocznie [ponad 53 mln zł - red.] - powiedziała cytowana w komunikacie prasowym Monika Palatkova, dyrektorka generalna CzechTourism. 

W ciągu ostatnich pięciu lat liczba chińskich turystów w Pradze zwiększyła się trzykrotnie. W 2014 r. było ich 212 tys. - o 22 proc. więcej niż rok wcześniej. W I kwartale tego roku wzrost był nawet szybszy i sięgnął rekordowych 27 proc. 

Hainan Airlines to największy chiński prywatny przewoźnik lotniczy. Linia otrzymała pięć gwiazdek w rankingu Skytrax.gość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie