×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS stracił prawie 5 proc. pasażerów w czerwcu


Skandynawskie linie lotnicze SAS przewiozły w ubiegłym miesiącu 2,77 mln pasażerów - o 4,8 proc. mniej niż rok temu. Poprawiły się jednak wskaźniki ekonomiczne - yield i przychód na oferowane miejsce.  
Zdecydowana większość pasażerów SAS-u (2,61 mln) podróżowała na połączeniach regularnych. Ruch czarterowy wyniósł niecałe 160 tys. i był niższy aż o 13,2 proc. rok do roku.

W czerwcu pogorszyły się wszystkie wskaźniki operacyjne SAS-u: oferowanie (ASK) o 2,2 proc., ruch (RPK) o 5,2 proc. i średnie wypełnienie o 2,6 pkt. proc. do 81,6 proc. Pod względem kierunków oferowanie spadło jedynie na trasach międzykontynentalnych; rosło jednak na krajowych i skandynawskich oraz europejskich. Ruch zmalał jednak we wszystkich segmentach.

Od początku roku rozliczeniowego SAS-u, czyli od listopada 2014 r., przewoźnik obsłużył 17,55 mln pasażerów, czyli o 1,5
proc. mniej niż od listopada 2013 r. do czerwca 2014 r. Średnie wypełnienie spadło o 1 pkt proc. do 72,7 proc.

Poprawiły się jednak wyniki finansowe SAS-u. Przewoźnik w czerwcu odnotował wzrost yieldu (przychód w odniesieniu do ruchu) o 5,6 proc. do 1,02 korony szwedzkiej oraz wzrost przychodu z oferowanego miejsca (PASK) do 0,74 SEK (o 0,6 proc.).

W czerwcu odbyło się 98,7 proc. zaplanowanych rejsów SAS-u. O czasie (w granicach 15 minut od rozkładowego czasu) wykonanych zostało 87,9 proc. z nich.  
gość_a98e9 - Profil
gość_a98e9
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie