Alitalia: Nowa taryfa Light bez bagażu

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
17 lipca 2015 19:05
Taryfa typu Light, zawierająca jedynie bagaż podręczny, pojawiła się dziś (17.7) w ofercie Alitalii na trasach krajowych, do Afryki Północnej oraz po Europie. Bilety w tej taryfie będą dostępne na loty od 14 września tego roku.
Reklama

Nowa taryfa Light to najtańsza opcja spośród wszystkich taryf linii Alitalia. Ceny w tej taryfie zaczynają się od 79 euro (ok. 324 zł) za lot w obie strony. Odprawa lotniskowa i online, zbieranie mil oraz poczęstunek pozostają bez zmian. Jedynie nie możemy wybrać miejsca na pokładzie podczas odprawy bo będzie ono przyznawane automatycznie.

- Wraz z nową taryfą Light w ramach lotów krajowych oraz części międzynarodowych Alitalia wychodzi na przeciw swoim klientom. Nowa taryfa jest prosta, jasna i daje nam możliwość zaoszczędzenia 25 proc. porównując do wyższych taryf. Light nie jest sezonową promocją, a stałą ofertą nowej Alitalii. Mamy nadzieję, że teraz wszystkie grupy podróżnych znajdą w puli biletów Alitalii opcję dopasowaną do swoich potrzeb - powiedział Ariodante Valeri, wiceprezes Alitalii ds. handlowych.

Taryfa Light jest dostępna na wybranych lotach Alitalii od 14 września 2015 r. na trasach krajowych oraz międzynarodowych z Włoch do Niemiec, Francji, Hiszpanii, Anglii, Grecji, Turcji, Polski, Rumunii, Gruzji, Algierii i Egiptu. Ceny wszystkich innych biletów w dalszym ciągu zawierają możliwość przewozu bagażu rejestrowanego.

//www.pasazer.com/img/images/normal/azrome8.jpg
W razie potrzeby za bagaż rejestrowany można zapłacić przez Internet, u agenta lub na lotnisku. Opłata za dodatkowy bagaż wniesiona wcześniej, jest znacznie niższa (15 euro / ok. 61 zł) niż opłata pobrana na lotnisku (30 euro / ok. 122 zł).

Członkowie programów Freccia Alata i Ulisse linii Alitalia, a także uczestnicy równorzędnych programów lojalnościowych w ramach sojuszu SkyTeam, linii Etihad Airways oraz airberlin mogą zabrać na pokład dodatkowo jedną sztukę bagażu rejestrowanego ponad ilość dozwoloną w typie biletu, z którym podróżują. Jeśli zatem korzystają z biletu typu Light, mogą odprawić jedną sztukę bagażu i wybrać miejsce na pokładzie bez dodatkowych opłat.

Bilety typu Light nie są dostępne na lotach międzykontynentalnych oraz na kilku lotach krajowych oferowanych we współpracy z włoskimi samorządami na zasadzie obowiązku świadczenia usług publicznych (PSO - Public Service Obligation). Więcej informacji o biletach typu Light można znaleźć na stronie włoskiego przewoźnika.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama