Ryanair coraz bliżej lotów z Amsterdamu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
16 lipca 2015 08:19
3 komentarze
Ryanair otrzymał przydział dziewięciu par slotów (zezwoleń na wykonanie operacji lotniczej) dziennie z lotniska w Amsterdamie - informuje portal anna.aero. Przewoźnik do końca sierpnia musi się zdecydować, czy z nich skorzysta.
Reklama

Przydzielone przez holenderską agencję SACN sloty dotyczą nadchodzącego sezonu zimowego 2015/16. Jak informuje anna.aero, Ryanair otrzymał przydział slotów już na lato 2014 r., ale wtedy - podając jako powód brak samolotów - nie skorzystał z nich.

Teraz linia ma czas do 31 sierpnia, by poinformować SACN o wykorzystaniu lub rezygnacji ze slotów.

Na razie nie wiadomo, jakich godzin dotyczą sloty przydzielone Ryanairowi. Anna.aero ustalił jedynie, że chodzi o możliwość wykonania dziewięciu lotów z Amsterdamu dziennie - to niedużo jak na skalę działalności Ryanaira. Właśnie godziny i ograniczone możliwości rozwoju mogą ewentualnie skłonić linię do rezygnacji ze slotów.

Według analityków anna.aero, w oparciu o bieżące statystyki popytu lotniczego, najbardziej prawdopodobne trasy Ryanaira z Amsterdamu to: Londyn-Stansted, Paryż-Beauvais (lub Orly), Barcelona i Frankfurt-Hahn. Opracowanie to zakłada jednak dostępność optymalnych dla pasażerów biznesowych slotów.

Sloty to wydawane przez narodowe agencje koordynujące zezwolenia na wykonanie operacji lotniczej w określonym przedziale czasowym. Są przydzielane w taki sposób, aby zwiększyć płynność ruchu i przepustowość lotnisk - dlatego w najlepszych godzinach nie ma już wolnych slotów.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_1f53c 2015-07-16 20:06   
gość_1f53c - Profil gość_1f53c
Ja bym obstawiał LUZ, BZG albo RDO xD
rafalpd 2015-07-16 15:02   
rafalpd - Profil rafalpd
Standardowy pakiet typu Dublin + Londyn (STN) dodatkowo moga sparowac ewentualnie ORY jak tam tez dostana sloty. BCN , cos ze skandynawii.... jak zostana wolne sloty to moze sie zastanowia nad czyms z PL. Wiele portow w PL ma AMS na "wishlist"
mirekk 2015-07-16 13:41   
mirekk - Profil mirekk
A ja bym bardziej obstawiał Londyn, Barcelona, Malaga/Alicante, Milan, może Portugalię, Berlin.. niż taki Frankfurt czy Paryż
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama