×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair zamyka bazę operacyjną w Billund


Ryanair zamyka bazę operacyjną w Billund, a dwa zbazowane samoloty przeniesie do Londynu Stansted i Dublina. Zmiana następuje ze skutkiem natychmiastowym.


Baza w Billund została zamknięta po ponad 3 latach od otwarcia (marzec 2012). Warto dodać, że klika dni temu irlandzki przewoźnik zamknął także bazę w Kopenhadze. Powodem są protesty duńskich związkowców, którzy uważają działalność Ryanaira za dumping społeczny. Sąd w Danii przyznał im rację i dał prawo do strajku, który całkowicie unieruchomiłby jego bazy. 

Przewoźnik nie zamierza jednak rezygnować z lotów z Billund, choć znacznie je ograniczy. W sezonie letnim 2015 przewoźnik zamknie dwie z 14 oferowanych tras. Natomiast w sezonie zimowym 2015/16 Ryanair zamknie 3 trasy (Budapeszt, Malaga, Teneryfa) i będzie latał tylko do Londynu Stansted.

//www.pasazer.com/img/images/normal/ryanair,eidhc,lcj,b737,pbozyk.jpg
Ryanair w oświadczeniu prasowym po raz kolejny skrytykował duńskie związki zawodowe. Zwrócił uwagę, że groziły one protestem, choć wśród ich członków nie ma nikogo, kto pracuje dla Ryanaira. Linia podkreśliła, że w jej ocenie w ten sposób traci cała duńska gospodarka, bo miejsca pracy są tworzone w innych krajach. Ryanair uważa, że taka postawa związków zawodowych świadczy o braku zrozumienia dla warunków na rynku lotniczym. 

Duńscy związkowcy protestujący przeciwko bazie Ryanaira w Kopenhadze i warunkom pracy w tej linii mają jednak bardzo szerokie poparcie wśród polityków i społeczeństwa. Wiele samorządów zakazało swoim pracownikom służbowych podróży Ryanairem, po stronie związkowców stoi też duńskie prawo i kultura, które stawiają dobrobyt przed czystymi wskaźnikami gospodarczymi.

Fot. Piotr Bożykgość_316d4 - Profil
gość_316d4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie