Ryanair zamyka bazę operacyjną w Billund

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
16 lipca 2015 00:09
4 komentarze
Ryanair zamyka bazę operacyjną w Billund, a dwa zbazowane samoloty przeniesie do Londynu Stansted i Dublina. Zmiana następuje ze skutkiem natychmiastowym.
Reklama

Baza w Billund została zamknięta po ponad 3 latach od otwarcia (marzec 2012). Warto dodać, że klika dni temu irlandzki przewoźnik zamknął także bazę w Kopenhadze. Powodem są protesty duńskich związkowców, którzy uważają działalność Ryanaira za dumping społeczny. Sąd w Danii przyznał im rację i dał prawo do strajku, który całkowicie unieruchomiłby jego bazy.

Przewoźnik nie zamierza jednak rezygnować z lotów z Billund, choć znacznie je ograniczy. W sezonie letnim 2015 przewoźnik zamknie dwie z 14 oferowanych tras. Natomiast w sezonie zimowym 2015/16 Ryanair zamknie 3 trasy (Budapeszt, Malaga, Teneryfa) i będzie latał tylko do Londynu Stansted.

//www.pasazer.com/img/images/normal/ryanair,eidhc,lcj,b737,pbozyk.jpg
Ryanair w oświadczeniu prasowym po raz kolejny skrytykował duńskie związki zawodowe. Zwrócił uwagę, że groziły one protestem, choć wśród ich członków nie ma nikogo, kto pracuje dla Ryanaira. Linia podkreśliła, że w jej ocenie w ten sposób traci cała duńska gospodarka, bo miejsca pracy są tworzone w innych krajach. Ryanair uważa, że taka postawa związków zawodowych świadczy o braku zrozumienia dla warunków na rynku lotniczym.

Duńscy związkowcy protestujący przeciwko bazie Ryanaira w Kopenhadze i warunkom pracy w tej linii mają jednak bardzo szerokie poparcie wśród polityków i społeczeństwa. Wiele samorządów zakazało swoim pracownikom służbowych podróży Ryanairem, po stronie związkowców stoi też duńskie prawo i kultura, które stawiają dobrobyt przed czystymi wskaźnikami gospodarczymi.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
docentfurm 2015-07-16 20:56   
docentfurm - Profil docentfurm
z liberalizmem gospodarczym nie ma to nic wspólnego, przestraszyli się konkurencji dla Norwegiana (który też jest tam krytykowany!) i SAS, który mam problemy finansowe....myślą, że chronią swój rynek , a Ryanair i tak podtrzymuje większość kierunków
gość_35fba 2015-07-16 14:08   
gość_35fba - Profil gość_35fba
Dania to bogaty kraj, gdzie ludzi stać, żeby latać kilka razy do roku tradycyjnymi liniami. U nas póki co ludzi stać co najwyżej na promocyjne bilety u tanich przewoźników.
rafalpd 2015-07-16 13:06   
rafalpd - Profil rafalpd
zmiana jest natychmiastowa. w pazdzierniku znikaja polaczenia. Do tego czasu to co zostaje (poza kilkoma trasami) bedzie operowane samolotami I zalogami zbazowanymi poza Billund)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama