Ryanair przenosi samolot z Kopenhagi do Kowna

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
11 lipca 2015 13:30
35 komentarzy
Ryanair przeniesie samolot z zamkniętej bazy w Kopenhadze do Kowna. Zmiana nastąpi już 14 lipca. Niemal wszystkie połączenia ze stolicy Danii nadal będą wykonywane - wyjątkiem są jedynie loty do Modlina, które zostaną skasowane.
Reklama

Ryanair zamyka bazę w Kopenhadze zaledwie po kilku miesiącach jej funkcjonowania. Powodem są protesty duńskich związkowców, którzy uważają działalność irlandzkiej linii za dumping społeczny. Sąd w tym kraju przyznał im rację i dał prawo do strajku, który całkowicie unieruchomiłby Ryanaira w Kopenhadze.

Przewoźnik nie zamierza jednak rezygnować z lotów ze stolicy Danii. Samolot i załogi będą zbazowane w Kownie, ale niemal wszystkie trasy z Kopenhagi będą wykonywane zgodnie z planem. Jedynym wyjątkiem jest skasowana trasa do Modlina.

Ryanair w oświadczeniu prasowym skrytykował jeszcze raz duńskie związki zawodowe. Zwrócił uwagę, że groziły one protestem, choć wśród ich członków nie ma nikogo, kto pracuje dla Ryanaira. Linia podkreśliła, że w jej ocenie w ten sposób traci cała duńska gospodarka, bo miejsca pracy są tworzone w innych krajach. Ryanair uważa, że taka postawa związków zawodowych świadczy o braku zrozumienia dla warunków na rynku lotniczym.

Duńscy związkowcy protestujący przeciwko bazie Ryanaira i warunkom pracy w tej linii mają jednak bardzo szerokie poparcie wśród polityków i społeczeństwa. Wiele samorządów zakazało swoim pracownikom służbowych podróży Ryanairem, po stronie związkowców stoi też duńskie prawo i kultura, które stawiają dobrobyt przed czystymi wskaźnikami gospodarczymi.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_84f87 2015-07-15 00:38   
gość_84f87 - Profil gość_84f87
gość_08f19: No ale dzięki dużej ilości "cebulactwa" w naszym kraju taka nieufnośc dalej będzie... :/
gość_08f19 2015-07-14 18:02   
gość_08f19 - Profil gość_08f19
aska - Pomyliła Pani tzw ,,polactwo'' ze zdrowym rozsądkiem. To właśnie ze względu na ryzyko potencjalnych negatywnych konsekwencji nikt nie sprostał Pani oczekiwaniom. Nie ma to nic wspólnego z brakiem życzliwości międzyludzkiej i to starano się tu Pani wytłumaczyć ale Pani najwyraźniej tego nie zrozumiała
gość_6f332 2015-07-14 09:17   
gość_6f332 - Profil gość_6f332
Szanowna Pani Joanno, jak już opadną emocje związane z przelotem dzieci do Malagi, zachęcam Panią do sprawdzenia w Internecie, co w tzw. "netetykiecie" oznacza pisanie całej swojej wypowiedzi drukowanymi literami.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama