5 zdjęć z... Las Vegas

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
11 lipca 2015 10:51
Jadąc w nocy przez stan Nevada, już z odległości dziesiątek kilometrów widać łunę od neonów Las Vegas. Położone na środku pustyni miasto to stolica rozrywki, hazardu i kiczu - jednak nie można go ominąć, podróżując po zachodzie Stanów Zjednoczonych.
Reklama

1. Welcome to Fabulous Las Vegas


To chyba najbardziej znana tablica witająca gości w mieście. Neonowy znak "Witamy w szałowym Las Vegas" został zbudowany pod koniec lat 50. Wtedy faktycznie znajdował się przy południowym wjeździe do miasta. Po zbudowaniu autostrady I-15 zdecydowanie mniej osób wjeżdża do Las Vegas obok neonu, ale i tak wszyscy jadą go zobaczyć. Co ciekawe, znak położony jest ok. 4 mil (6,4 km) poza samym Las Vegas.

2. The Strip


Las Vegas to przede wszystkim The Strip: 7-kilometrowy odcinek ulicy Las Vegas Boulevard South. To przy nim znajdują się wszystkie najbardziej znane hotele, kasyna i atrakcje turystyczne. Przy The Strip znajduje się 15 spośród 25 największych hoteli na świecie - łącznie ponad 60 tys. pokojów hotelowych. Co ciekawe, choć The Strip jest najbardziej znanym symbolem Las Vegas, tak naprawdę znajduje się w miastach Madison i Winchester,, na południe od granic samego Vegas.

3. Stolica hazardu


Choć możliwości rozrywki w Las Vegas są nieograniczone, to miasto nie rozwinęłoby się w taki sposób, gdyby nie hazard. Co prawda już w XIX w. do położonej z dala od dużych miast (i tym samym siedzib organów prawa) osady przyjeżdżało wielu hazardzistów i przemytników, to boom nastąpił w 1931 r. Stan Nevada zalegalizował wtedy hazard i zliberalizował prawo dotyczące rozwodów. Początek budowy tamy Hoovera zapewnił Las Vegas dostęp do wody i możliwość rozwoju.

4. Gigantyczne hotele...


Przy samym The Strip znajduje się obecnie ponad 30 hoteli, a wiele obiektów zbudowano w niewielkim oddaleniu od tej ulicy. Największym jest zbudowany w 1993 r. MGM Grand - z 6,9 tys. pokojów to drugi największy hotel na świecie. Przy The Strip znajdują się tak znane obiekty jak Wynn i Encore, Caesar's Palace, znany z "Ocean's Eleven" Bellagio, New York-New York, Paris czy The Venetian. Hotele w Las Vegas są zwykle burzone po kilkunastu latach, a w ich miejsce powstają nowe: w ten sposób właściciele cały czas dbają o to, by pojawiały się nowe atrakcje. Najstarszym hotelem, który wciąż działa, jest zbudowany w 1946 r. Flamingo - w latach 70. został on jednak całkowicie przebudowany.

5. ... i nie tylko hotele


The Strip to jednak nie tylko hotele. Turyści mogą skorzystać z nieograniczonej liczby atrakcji - obejrzeć drugiej co do wielkości fontannę na świecie przed hotelem Bellagio (największa jest w Dubaju), wspiąć się na kopię wieży Eiffla w skali jeden do trzech czy przepłynąć na pokładzie gondoli odtworzonymi kanałami weneckimi w hotelu The Venetian. Większość atrakcji znajduje się przy hotelach - właściciele chcą w ten sposób wyróżnić się i ściągnąć gości do swoich kasyn i sklepów.

fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama