×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG: Ruch wzrósł o 9,1 proc. w czerwcu


Koncern IAG, w skład którego wchodzą British Airways, Iberia i Vueling, przewiózł w czerwcu 7,79 mln pasażerów. To wzrost o 9,1 proc. rok do roku. Najszybciej ruch rośnie na trasach europejskich i do Ameryki Łacińskiej.Na połączeniach międzynarodowych w obrębie Europy linie IAG-u przewiozły w czerwcu niemal 4 mln pasażerów, czyli o 15,6 proc. więcej niż rok temu. Nieznacznie większą dynamikę (15,8 proc.). zanotowały trasy do Ameryki Łacińskiej i na Karaiby, ale tam podróżuje znacznie mniej osób - tylko 389 tys. Nieco wolniej przybywało podróżnych do Azji i Oceanii - o 11,3 proc. do 177 tys.

Niewielki wzrost odnotowano na trasach krajowych - o 3,6 proc. do 1,92 mln osób. Na trasach do Ameryki Północnej panowała stagnacja (-0,2 proc. do 869 tys.), a największe spadki zanotowano do Afryki, na Bliski Wschód i do Azji Południowej (o 5 proc. do 440 tys.).

Średnie wypełnienie wzrosło o 1,0 pkt proc. do 83,7 proc. Najwyższe było na trasach do Ameryki Północnej (88,6 proc., bez zmian), a najniższe na europejskich (78,6 proc., wzrost o 0,7 pkt proc.). 

Pod względem ruchu mierzonego wskaźnikiem RPK w grupie niezmiennie dominuje British Airways z dwukrotnie większym ruchem od Iberii i Vuelinga liczonych razem. Jednak hiszpańskie linie notują większą dynamikę: RPK Iberii wzrosło w czerwcu o 17,9 proc., a Vuelinga o 14,9 proc. British Airways zanotował wzrost jedynie o 1,9 proc.

Od początku roku IAG przewiózł 36,64 mln pasażerów (wzrost o 8,9 proc.) przy średnim wypełnieniu 79,3 proc. (wzrost o 0,4 pkt proc.).gość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie