×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Chopin: 7-proc. wzrost w czerwcu


Od stycznia do  końca czerwca tego roku największe lotnisko w Polsce obsłużyło ponad 5 milionów pasażerów. W samym czerwcu Lotnisko Chopina odnotowało 7-proc. wzrost liczby odprawionych pasażerów do poziomu ponad 1,1 mln pasażerów.


Liczba pasażerów według miesięcy
W czerwcu w porcie lotniczym im. Fryderyka Chopina obsłużonych zostało 1,15 mon osób (wzrost o 6,94 proc. w porównaniu z czerwcem 2014 r.). Liczba pasażerskich operacji przewoźników tradycyjnych i niskokosztowych wzrosła w tym miesiącu o 2,24 proc. do poziomu 11,6 tys. Liczba wszystkich operacji lotniczych wyniosła 13,2 tys. (wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem o 0,62 proc.).  

Rekordowe okazało się całe pierwsze półrocze: w okresie styczeń-czerwiec przez warszawski port przewinęło się już 5,17 mln pasażerów, czyli aż o 7,4 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 r. W ruchu międzynarodowym podróżowało ponad 4,6 mln osób (wzrost o 9,1 proc.), a w ruchu krajowym 557 tys. (spadek o 4,8 proc.).

-->

- Lotnisko Chopina bije od kilku miesięcy rekord za rekordem. Po otwarciu nowej części Terminala A liczba pasażerów z miesiąca na miesiąc, z roku na rok będzie przyrastać. Docelowo wyniesie 22 mln pasażerów obsłużonych co roku. Taką właśnie przepustowość ma Lotnisko Chopina po modernizacji. To, co nas cieszy najbardziej, to fakt, że wzrasta nie tylko liczba pasażerów, ale i poziom ich zadowolenia, co wnioskujemy na podstawie badań ankietowych przeprowadzanych w terminalu – podkreśla Michał Kaczmarzyk, naczelny dyrektor Portów Lotniczych i dyrektor Lotniska Chopina.


Reklama


Booking.com
gość_821bc - Profil
gość_821bc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie