×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy terminal w Monachium w kwietniu 2016 r.


Za niecały rok pierwsi pasażerowie skorzystają z nowego terminala satelickiego na lotnisku w Monachium. Będzie on przeznaczony dla Lufthansy i linii sojuszu Star Alliance, a jego roczna przepustowość wyniesie 11 mln podróżnych.Dzienną datę otwarcia spółki budujące terminal podadzą na początku przyszłego roku. 

Nowy terminal jest współwłasnością spółki FMG, zarządzającej lotniskiem w Monachium (60 proc. udziałów) i Lufthansy (40 proc.). Taką samą strukturę własnościową ma terminal 2, z którym nowy satelita będzie połączony kolejką podziemną. Przy nowo budowanej części terminala znajdzie się 27 stanowisk dla samolotów. 

Do terminalu nie będzie dostępu ze strony land-side. Stanowiska check-in będą znajdowały się w terminalu 2, podobnie jak kontrola paszportowa i bezpieczeństwa. Podróż podziemną kolejką do nowego satelity zajmie niecałą minutę. 

Spółki planują do jesieni zakończyć prace budowlane i rozpocząć testy nowego terminala. W nowym roku zostaną przeprowadzone próby z wykorzystaniem setek statystów. 
gość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie