×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Amadeus zaoferuje usługi dla tanich linii


Globalny system dystrybucyjny Amadeus przejął od Accenture spółkę Navitaire za 830 mln dolarów (3,1 mld zł). Spółka ta specjalizuje się w usługach dla przewoźników niskokosztowych i hybrydowych. Transakcja zostanie zamknięta prawdopodobnie w IV kwartale.Navitaire ma obecnie ponad 50 klientów na całym świecie. Amadeus spodziewa się, że przejęcie będzie przynosić spółce dodatkowe przychody już od pierwszego dnia po jej sfinalizowaniu. Nastąpi to prawdopodobnie w IV kwartale br. po uzyskaniu zgód odpowiednich urzędów. 

Usługi Navitaire służą zwiększeniu przychodów i optymalizacji kosztów w obszarach rezerwacji, sprzedaży pomocniczych, budowania lojalności pasażerów, zarządzania dochodowością, księgowości oraz analityki biznesowej. Amadeus wierzy, że to przejęcie pozwoli zwiększyć możliwości współpracy linii lotniczych działających w ramach tej samej grupy kapitałowej lub sojuszu oraz wpłynie na zwiększenie funkcjonalności platform informatycznych, oferowanych dotychczas osobno przez Amadeus i Navitaire.

W ramach oddzielnego porozumienia Accenture ma zapewniać Amadeusowi infrastrukturę IT oferowaną w modelu outsourcingu, a także usługi z zakresu tworzenia aplikacji oraz badań i rozwoju. Amadeus i Accenture zawiążą też sojusz, by wspólnie oferować wyspecjalizowane usługi przeznaczone dla linii lotniczych.

Do Amadeusa przejdzie 550 pracowników Navitaire, łącznie z kierownictwem najwyższego szczebla tej spółki. 

Jak podkreślono w komunikacie prasowym, Navitaire ma historię dobrych wyników pod względem zysków, wzrostu przychodów i przepływów gotówki.gość_b1bca - Profil
gość_b1bca
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie