Amadeus zaoferuje usługi dla tanich linii

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 lipca 2015 08:56
Globalny system dystrybucyjny Amadeus przejął od Accenture spółkę Navitaire za 830 mln dolarów (3,1 mld zł). Spółka ta specjalizuje się w usługach dla przewoźników niskokosztowych i hybrydowych. Transakcja zostanie zamknięta prawdopodobnie w IV kwartale.
Reklama

Navitaire ma obecnie ponad 50 klientów na całym świecie. Amadeus spodziewa się, że przejęcie będzie przynosić spółce dodatkowe przychody już od pierwszego dnia po jej sfinalizowaniu. Nastąpi to prawdopodobnie w IV kwartale br. po uzyskaniu zgód odpowiednich urzędów.

Usługi Navitaire służą zwiększeniu przychodów i optymalizacji kosztów w obszarach rezerwacji, sprzedaży pomocniczych, budowania lojalności pasażerów, zarządzania dochodowością, księgowości oraz analityki biznesowej. Amadeus wierzy, że to przejęcie pozwoli zwiększyć możliwości współpracy linii lotniczych działających w ramach tej samej grupy kapitałowej lub sojuszu oraz wpłynie na zwiększenie funkcjonalności platform informatycznych, oferowanych dotychczas osobno przez Amadeus i Navitaire.

W ramach oddzielnego porozumienia Accenture ma zapewniać Amadeusowi infrastrukturę IT oferowaną w modelu outsourcingu, a także usługi z zakresu tworzenia aplikacji oraz badań i rozwoju. Amadeus i Accenture zawiążą też sojusz, by wspólnie oferować wyspecjalizowane usługi przeznaczone dla linii lotniczych.

Do Amadeusa przejdzie 550 pracowników Navitaire, łącznie z kierownictwem najwyższego szczebla tej spółki.

Jak podkreślono w komunikacie prasowym, Navitaire ma historię dobrych wyników pod względem zysków, wzrostu przychodów i przepływów gotówki.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama