Transavia powróciła do Polski!

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
03 lipca 2015 11:44
10 komentarzy
Po 5 latach Transavia powraca na polski rynek z lotami na paryskie lotnisko Orly. Dziś (3.7) na Lotnisku Chopina o godzinie 10:30 wylądował pierwszy rejsowy samolot przewoźnika z Paryża Orly.
Reklama

Artykuł aktualizowany.

Samolot został powitany w Warszawie tradycyjnym salutem wodnym przygotowanym przez Lotniskową Straż Pożarną. Pierwszy przylot został opóźniony ze względów operacyjnych. Dzień wcześniej w Paryżu utrzymywał się silny wiatr przez co część samolotów wylądowała na lotnisku Charles'a de Gaulle'a i musiała zostać rano przebazowana na Orly.

//www.pasazer.com/img/images/normal/transavia,waw,przylot1.jpgPołączenie będzie początkowo sezonowe. Transavia do Warszawy latać będzie od 3 lipca do 30 października trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy oraz piątki boeingami B737-800 według rozkładu:
  • TO3780 Paryż-Orly 6:20 – 8:45 Warszawa (1-3-5--)
  • TO3781 Warszawa 9:30 – 11:55 Paryż-Orly (1-3-5--)
//www.pasazer.com/img/images/normal/transavia,waw,przylot4.jpg
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z otwarcia nowego rejsowego połączenia z Warszawy do Paryża-Orly, które będzie dostępne 3 razy w tygodniu. Cieszymy się, że naszą ofertę będziemy mogli przedstawić także pasażerom z Polski. Z przyjemnością będziemy ich gościć na pokładzie naszych samolotów i oferować atrakcyjne ceny przelotów. Bardzo wierzymy w potencjał tego kierunku i chcielibyśmy go rozwijać w przyszłości – podsumował Hervé Kozar, dyrektor handlowy linii Transavia.

Zapytaliśmy przedstawiciela Transavii o dalszy rozwój przewoźnika nie tylko w Warszawie, ale także w Polsce.

- Na razie skupiamy się na lotach do Warszawy. Jeżeli to połączenie będzie nas satysfakcjonowało, to wtedy rozważymy zwiększenie częstotliwości, a być może także otwarcie połączenia do Krakowa. Stolica Małopolski jest sama w sobie bardzo atrakcyjnym miastem. Z tego co mi wiadomo połączenie zostało skasowane kiedyś ze względów finansowych. Jednak teraz zmienił się rynek i nasze perspektywy biznesu. Dlatego na pewno w przyszłym roku rozważymy wszystkie możliwe opcje w Polsce - powiedział nam Kozar.

Przewoźnik planuje powrócić do Warszawy w sezonie letnim 2016. Nowe połączenie to także efekt porozumienia Air France ze wszystkimi pilotami w kwestii nowego projektu rozwoju linii Transavia France. Więcej na ten temat w naszym artykule "AF: Piloci zgadzają się na rozwój Transavia France".

- Pojawienie się zupełnie nowego przewoźnika, który po raz pierwszy rozpoczyna operowanie na Lotnisku Chopina jest dla nas dużym i ważnym wydarzeniem. Zwłaszcza, że ten nowy przewoźnik uruchamia bezpośrednie połączenie na lotnisko Paryż-Orly, którego dotychczas nie mieliśmy w siatce połączeń Lotniska Chopina. Poszerzanie oferty dogodnych połączeń z/do Warszawy i przybliżanie naszego miasta do świata to nasz strategiczny cel, nad którym codziennie pracujemy. Cieszymy się, że linia lotnicza Transavia nas w tym wspiera i życzymy jej doskonałych wyników i dalszego rozwoju – powiedział Radosław Gos, dyrektor Biura Handlowego Lotniska Chopina.

//www.pasazer.com/img/images/normal/transavia,waw,przylot2.jpg
Warto dodać, że w latach 2007-2010 Transavia latała już do Polski, a konkretnie do Krakowa. Rejsy z Kraków Airport do Paryża Orly wystartowały 29 października 2007 r. Natomiast ostatni rejs na tej trasie odbył się 22 czerwca 2010 r. Według ówczesnych zapowiedzi przewoźnika zawieszenie rejsów do Krakowa miało być tylko chwilowe.

Transavia istnieje od 1965 r., a od 11 lat należy do grupy kapitałowej Air France KLM. Od 2006 r. funkcjonuje także spółka Transavia France. Obecnie obsługuje rejsy do 118 miast w 24 krajach Europy i basenu Morza Śródziemnego, a także do Islandii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

//www.pasazer.com/img/images/normal/transavia,waw,przylot3.jpg
Transavia została 31 przewoźnikiem operującym regularnie na Lotnisku Chopina. Połączenie do Paryża jest już 12 nową trasą z Warszawy, jakie zostały zapowiedziane do uruchomienia w 2015 r.

Bilety na wyloty z Warszawy do Paryża-Orly od 35 euro w jedną stronę (w zależności od dostępności miejsc) rezerwować można za pośrednictwem strony transavia.com, Call Center oraz biur podróży na terenie całego kraju (dostępne są w systemach Amadeus, Galileo i Sabre).

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_66441 2015-09-29 19:15   
gość_66441 - Profil gość_66441
byla pozniej mowa o lotach nawet 5 x tygodniowo na sezonowe lotnisko :)
piotrek737 2015-09-29 11:34   
piotrek737 - Profil piotrek737
gość_53f97: Przecież w powyższym artykule jest jasno napisane, że to połączenie sezonowe...
gość_53f97 2015-09-29 05:05   
gość_53f97 - Profil gość_53f97
i juz sie zwijaja przynajmniej na zime
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama