×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Enter Air przedłuża budowę księgi popytu


Enter Air opóźnia debiut giełdowy w związku z sytuacją Grecji i niepewnością na rynkach kapitałowych. Przewoźnik przedłużył budowę księgi popytu do 8 lipca, a debiut na GPW planuje na 23 lipca.


- W trakcie roadshow inwestorzy bardzo pozytywnie oceniali nasz biznes i rynek na którym działamy. Potwierdziły to deklaracje składane w procesie budowy księgi popytu do czasu załamania się negocjacji między Grecją, a jej kredytodawcami w ostatni weekend. Niestety wywołało to niepewność na rynkach finansowych i tym samym bardzo ostrożnie podejście w podejmowaniu jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych na giełdach. Biorąc to pod uwagę, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, przedłużyliśmy budowę księgi popytu do 8 lipca. Liczymy, że do tego czasu sytuacja na rynkach ustabilizuje się - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air.

Pierwotnie Enter Air planował zakończenie budowy księgi popytu 1 lipca, a debiut - 16 lipca. Cały harmonogram został zatem opóźniony o tydzień. 

Przewoźnik planuje pozyskać z emisji akcji 110 mln zł. Nowi inwestorzy obejmą maksymalnie 39,9 proc. udziałów w spółce, co oznacza, że kontrolę nad nią zachowają dotychczasowi właściciele. Pozyskany z giełdy kapitał spółka chce wykorzystać przede wszystkim do zakupu nowych samolotów. Potwierdzone są już dwa boeingi 737-800 i dwa 737 MAX 8. Linia ma też cztery opcje na MAX-y, z których zapewne wykorzysta dwie.  


Reklama


Booking.com
gość_821bc - Profil
gość_821bc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie