×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Pracownicy grożą strajkiem


NSZZ "Solidarność" w spółce zarządzającej lotniskiem we Wrocławiu domaga się podwyżki o 500 zł brutto dla każdego jej pracownika. Jeśli ten postulat nie zostanie spełniony, związkowcy grożą strajkiem.Według informacji przedstawionych dziś (1.7) na konferencji prasowej NSZZ "Solidarność" na wrocławskim lotnisku, średnia płac w spółce wynosi 3,3 tys. zł brutto. Związkowcy chcą takiej samej podwyżki dla wszystkich zatrudnionych. 

Spór zbiorowy w tej kwestii trwa już od grudnia 2014 r. 

Władze wrocławskiego lotniska deklarują w oświadczeniu, które cytuje PAP, że są gotowe na podwyżki, ale nie w sposób zaproponowany przez związkowców. Zarząd jest gotowy podwyższyć wynagrodzenia 20 proc. pracowników, w tym najsłabiej zarabiającym, oraz podnieść wysokość premii kwartalnych. 

Zarząd portu lotniczego we Wrocławiu nie zgadza się jednak na natychmiastową podwyżkę (proponuje przeprowadzenie wzrostów płac przez 2-3 lata) oraz na równy wzrost wynagrodzenia wszystkich zatrudnionych. PAP cytuje oświadczenie, w którym władze spółki podkreślają potrzebę uzależnienia podwyżki m.in. od zaangażowania. 

Jednorazowa podwyżka mogłaby kosztować port lotniczy nawet 3,5 mln zł. 

Związkowcy grożą jednak, że jeśli w procesie mediacji nie uda się wypracować porozumienia, to przystąpią do strajku.gość_b1bca - Profil
gość_b1bca
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie