×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Przedłuża się strajk w Air Madagascar


Utrzymujący się od blisko dwóch tygodni strajk w Air Madagascar poważnie zagraża płynności finansowej linii. Już teraz w jego wyniku odnotowano ponad 3,5 mln dolarów amerykańskich straty.Jak podkreślił Ulrich Andriatiana - malgaski minister transportu i turystyki - sytuacja jest na tylko trudna, że przewoźnik balansuje w tej chwili na krawędzi upadku. Przedłużający się protest może wkrótce sprawić, że linia będzie niewypłacalna, bo już teraz zaczyna brakować pieniędzy na regulację bieżących zobowiązań finansowych, w tym wypłat wynagrodzeń dla pracowników. W związku z tym Air Magadascar będzie zmuszony do zwolnienia części osób zatrudnionych na umowy sezonowe.

Protestujący zarzucają władzom niegospodarność i złe zarządzanie linią. Zaznaczają także, że nie przerwą strajku dopóty, dopóki nie zostaną podjęte konkretne działania.

Obecnie linia obsługuje zaledwie kilka z kilkunastu planowych lotów dziennie. Większość połączeń dalekodystansowych jest wykonywanych, głównie dzięki wsparciu technicznemu z bazy na Mauritiusie.

Fot. (okładka): Maarten Visser (flikr.com, CC)gość_b1bca - Profil
gość_b1bca
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie