Air India: Duże korzyści ze Star Alliance

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
26 czerwca 2015 08:58
Po wstąpieniu do sojuszu Star Alliance Air India zanotowała trzykrotny wzrost liczby pasażerów wykorzystujących umowy interline z innymi liniami członkowskimi. Pomimo opóźnień w zawieraniu umów code-share, przewoźnik jest bardzo zadowolony.
Reklama

- Zawieranie umów code-share z innymi liniami z sojuszu przebiega wolniej niż oczekiwaliśmy. Jednak liczymy, że w ciągu najbliższego roku uda nam się sfinalizować wszystkie porozumienia - powiedział w rozmowie z Pasazer.com Pankaj Srivastava, dyrektor ds. handlowych i członek zarządu Air India.

Przewoźnik z Indii jest najmłodszym członkiem sojuszu Star Alliance. Air India dołączyła do tego aliansu jako 27. członek w lipcu 2014 r. Cały czas trwa proces integracji oferty tej linii z rozkładami partnerów ze Star Alliance.


Srivastava, z którym Pasazer.com rozmawiał w kuluarach spotkania szefów linii Star Alliance (CEB), które zorganizował w tym roku LOT, podkreśla, że mimo to Air India obserwuje pozytywne skutki członkostwa w aliansie.

- Liczba pasażerów, którzy wykorzystują umowy interline z innymi liniami ze Star Alliance, wzrosła w ciągu tego roku trzykrotnie - podkreśla Srivastava.

Oznacza to, że trzy razy więcej podróżnych wykorzystuje możliwość kupowania biletów łączonych na trasy z przesiadką, obsługiwane przez Air India oraz jednego z innych przewoźników sojuszu Star Alliance.

- Wzrosło także wykorzystywanie mil w programach lojalnościowych: naszym i innych linii ze Star Alliance. To dla nas dobra informacja, bo z jednej strony zdejmuje z naszych finansów obciążenia związane z rezerwami na wykorzystanie mil, a z drugiej strony przynosi nam dodatkowe przychody od linii partnerskich - podkreśla Srivastava.

fot. Boeing Media
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama