Bruce Dickinson pomoże liniom z Dżibuti

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
26 czerwca 2015 10:44
Należąca do wokalisty zespołu Iron Maiden firma Cardiff Aviation pomoże w ponownym uruchomieniu linii Air Djibouti. Narodowy przewoźnik tego wschodnioafrykańskiego kraju został zlikwidowany w 2002 r., ale teraz władze mają ambitne plany.
Reklama

Nowa linia Air Djibouti ma stać się silnym graczem w regionie Afryki Wschodniej. Położone w Rogu Afryki, czyli na Półwyspie Somalijskiem Dżibuti liczy, że m.in. dzięki dużym inwestycjom z Chin dokona skoku gospodarczego, a linie lotnicze mają być ważnym elementem tego rozwoju.

Odnowione Air Djibouti ma wystartować jeszcze w tym roku. Firma Cardiff Aviation, która zajmuje się m.in. obsługą techniczną i szkoleniem pilotów, zapewni maszyny dla przewoźnika.

Porozumienie podpisano podczas wizyty handlowej przedstawicieli władz i biznesu z Wielkiej Brytanii w Dżibuti - informuje BBC.

Choć Dżibuti jest jednym z najmniejszych i najbiedniejszych krajów w Afryce, zagraniczni inwestorzy są nim coraz bardziej zainteresowani. Niepodległy od 1977 r. kraj jest położony przy cieśninie Bab al-Mandab łączącej Zatokę Adeńską (Ocean Indyjski) z Morzem Czerwonym. Razem z położonym na przeciwległym brzegu i ogarniętym wojną domową Jemenem ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa szlaków morskich w tym rejonie.

Dzięki trwającej od kilku lat względnej stabilizacji politycznej Dżibuti przyciąga inwestycje nie tylko z krajów arabskich i Francji, ale także z Chin i innych państw. Chiny chcą m.in. zainwestować w nowe porty i dwa nowe lotniska. Z tymi planami wiążą się też plany rozwoju linii lotniczych.

Przewoźnik miałby obsługiwać nie tylko trasy regionalne, ale również do Europy - wśród potencjalnych tras wymienia się Paryż i Londyn. Dzięki prognozowanemu rozwojowi lotnictwa w Afryce Air Djibouti mogłoby, według planów lokalnych władz, zyskać istotną pozycję w regionie.

Bruce Dickinson, właściciel Cardiff Aviation, poza karierą muzyczną z Iron Maiden jest też entuzjastą lotnictwa i pilotem. Często sam pilotuje samolot, którym zespół podróżuje na koncerty. Był pilotem i dyrektorem marketingu linii Astraeus.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama