×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Avianca Brazil nowym członkiem Star Alliance


Linia Avianca Brazil zostanie 28. członkiem sojuszu lotniczego Star Alliance. Decyzję o przyjęciu tej spółki do aliansu podjęli prezesi zrzeszonych w nim linii na spotkaniu CEB w Warszawie. Brazylijski przewoźnik oficjalnie wstąpi do Star Alliance 22 lipca br.


Decyzja o przyjęciu Avianki Brazil do sojuszu nie jest zaskoczeniem - już w grudniu 2013 r. członkowie sojuszu zgodzili się jednogłośnie na zaproszenie tego przewoźnika. Od czerwca 2012 r. członkiem sojuszu jest Avianca-TACA. Kolumbijska i brazylijska Avianca mają tego samego właściciela - spółkę Synergy. 

Star Alliance szukał nowej linii w Brazylii po wystąpieniu z sojuszu spółki TAM. Ten przewoźnik zrezygnował z członkostwa w aliansu po połączeniu z chilijskim LAN-em i stworzeniu koncernu LATAM, który należy do oneworld. 

- Pracowaliśmy nad włączeniem do sojuszu linii z Brazylii od jakiegoś czasu - powiedział podczas konferencji prasowej Mark F. Schwab, dyrektor generalny Star Alliance. - Począwszy od kolejnego miesiąca dołączy do nas linia lotnicza Avianca Brazil, co w połączeniu z różnorodnymi połączeniami pomiędzy węzłami lotniczymi oferowanymi przez poszczególnych członków naszej organizacji oznacza dla nas możliwość podniesienia przepustowości naszej sieci połączeń lotniczych.

Obecny na konferencji prasowej Jose Efromovich, prezes Avianca Brazil, wyraził zadowolenie z dołączenia do sojuszu. Podkreślił, że przewoźnik zamierza pozostać linią przede wszystkim krajową w Brazylii, operującą z głównego hubu na lotnisku w Sao Paulo-Guarulhos oraz z dwóch mniejszych w Brasilii i Salwadorze. Jedyną trasą międzynarodową spółki pozostanie połączenie z Fortalezy w Brazylii do Bogoty, hubu kolumbijskiej Avianki

Schwab pytany przez dziennikarzy przyznał, że cały czas trwają rozmowy z drugim brazylijskim przewoźnikiem, który miałby dołączyć do Star Alliance. Dyrektor sojuszu nie wymienił nazwy linii, ale kandydatem do aliansu jest Azul

Star Alliance nie szuka za to nowych członków wśród linii z Bliskiego Wschodu. Schwab podkreślił, że sojusz ma wystarczającą siatkę połączeń do wszystkich krajów w tym regionie. Zwrócił też uwagę, że w Star Alliance są Turkish Airlines i EgyptAir, czyli dwie linie z krajów położonych w pobliżu Zatoki Perskiej.gość_24b36 - Profil
gość_24b36
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie