Avianca Brazil nowym członkiem Star Alliance

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
24 czerwca 2015 19:37
Linia Avianca Brazil zostanie 28. członkiem sojuszu lotniczego Star Alliance. Decyzję o przyjęciu tej spółki do aliansu podjęli prezesi zrzeszonych w nim linii na spotkaniu CEB w Warszawie. Brazylijski przewoźnik oficjalnie wstąpi do Star Alliance 22 lipca br.
Reklama
Decyzja o przyjęciu Avianki Brazil do sojuszu nie jest zaskoczeniem - już w grudniu 2013 r. członkowie sojuszu zgodzili się jednogłośnie na zaproszenie tego przewoźnika. Od czerwca 2012 r. członkiem sojuszu jest Avianca-TACA. Kolumbijska i brazylijska Avianca mają tego samego właściciela - spółkę Synergy.

Star Alliance szukał nowej linii w Brazylii po wystąpieniu z sojuszu spółki TAM. Ten przewoźnik zrezygnował z członkostwa w aliansu po połączeniu z chilijskim LAN-em i stworzeniu koncernu LATAM, który należy do oneworld.

- Pracowaliśmy nad włączeniem do sojuszu linii z Brazylii od jakiegoś czasu - powiedział podczas konferencji prasowej Mark F. Schwab, dyrektor generalny Star Alliance. - Począwszy od kolejnego miesiąca dołączy do nas linia lotnicza Avianca Brazil, co w połączeniu z różnorodnymi połączeniami pomiędzy węzłami lotniczymi oferowanymi przez poszczególnych członków naszej organizacji oznacza dla nas możliwość podniesienia przepustowości naszej sieci połączeń lotniczych.

Obecny na konferencji prasowej Jose Efromovich, prezes Avianca Brazil, wyraził zadowolenie z dołączenia do sojuszu. Podkreślił, że przewoźnik zamierza pozostać linią przede wszystkim krajową w Brazylii, operującą z głównego hubu na lotnisku w Sao Paulo-Guarulhos oraz z dwóch mniejszych w Brasilii i Salwadorze. Jedyną trasą międzynarodową spółki pozostanie połączenie z Fortalezy w Brazylii do Bogoty, hubu kolumbijskiej Avianki.

Schwab pytany przez dziennikarzy przyznał, że cały czas trwają rozmowy z drugim brazylijskim przewoźnikiem, który miałby dołączyć do Star Alliance. Dyrektor sojuszu nie wymienił nazwy linii, ale kandydatem do aliansu jest Azul.

Star Alliance nie szuka za to nowych członków wśród linii z Bliskiego Wschodu. Schwab podkreślił, że sojusz ma wystarczającą siatkę połączeń do wszystkich krajów w tym regionie. Zwrócił też uwagę, że w Star Alliance są Turkish Airlines i EgyptAir, czyli dwie linie z krajów położonych w pobliżu Zatoki Perskiej.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy