W Warszawie trwa spotkanie Star Alliance

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
23 czerwca 2015 17:00
1 komentarz
Do Warszawy przyjechali już prezesi 27 linii lotniczych największego sojuszu lotniczego na świecie Star Alliance. Przez dwa dni będą podejmować najważniejsze i strategiczne decyzje dotyczące jego przyszłości. To pierwszy raz, kiedy LOT jest gospodarzem Chief Executive Board Meeting.
Reklama

Od dzisiaj (23.6) przedstawiciele linii lotniczych z całego świata omawiają najważniejsze sprawy i wyzwania, jakie stoją przed Star Alliance. Jest to jedno z dwóch tego typu spotkań w ciągu roku. W tym czasie na Warszawę zwrócone są oczy kilkudziesięciu międzynarodowych mediów, które na bieżąco relacjonują wydarzenia związane ze spotkaniem.

CEB rozpoczęło się dzień po tym, jak LOT w czasie konferencji "#newLOT in New Europe" zaprezentował swoje założenia strategiczne oraz plany rozwoju. Ogłosił też trzy nowe trasy dalekiego zasięgu i kilkanaście połączeń europejskich.

- Cieszymy się, że jesteśmy gospodarzami CEB właśnie w tym historycznym momencie dla LOT-u. W poniedziałek zaprezentowaliśmy nasze plany dynamicznego rozwoju i założenia strategiczne, które doprowadzą nas do pozycji lidera w regionie. Dzisiaj usiądziemy z kolei przy jednym stole z największymi liniami na świecie i będziemy rozmawiać o współpracy w ramach największego sojuszu świata - mówi Sebastian Mikosz, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

- Star Alliance tworzy globalną siatkę połączeń dla milionów pasażerów na całym świecie. Rozwój LOT-u i naszego hubu w Warszawie zapewni im jeszcze więcej jeszcze wygodniejszych połączeń - dodaje Mikosz.

Do Warszawy na CEB przyjechało 70 delegatów, którzy podczas dwudniowego spotkania rozmawiają o współpracy w ramach sojuszu oraz ustalają między innymi wspólną strategię oraz politykę rozwoju na kolejne miesiące. CEB odbywa się zwykle dwa razy w ciągu roku, zawsze w innych miejscach na świecie. Jest to prestiżowe wydarzenie, które dla linii-gospodarza, oznacza możliwość promocji swoich usług oraz potencjału gospodarczego swojego kraju.

W skład Star Alliance wchodzi obecnie 27 linii lotniczych z sześciu kontynentów. LOT jest członkiem sojuszu od 2003 roku.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

spooks 2015-07-14 17:31   
spooks - Profil spooks
No i co, spotkali się, najedli, napili? Czy są jakieś newsy o ustaleniach? ;)
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama